Aytaç Durak Bin Pişman!

Dünya Hali
İçişleri Bakanlığı tarafından bir yılı aşkın süredir görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aytaç Durak, hakkında açılan davalardan ve yaşanan süreçten dolayı son derece üz...
EMOJİLE

İçişleri Bakanlığı tarafından bir yılı aşkın süredir görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aytaç Durak, hakkında açılan davalardan ve yaşanan süreçten dolayı son derece üzgün.

Başbakan Erdoğan’ı dinlemeyerek siyasete devam ettiği için pişman olan Durak, yaşanan olaylar sebebiyle Başbakan’dan özür dileyebileceğini söyledi.

Yaşadığı Pişmanlıkları Anlattı

Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aytaç Durak, hapisten çıktı, yaşadığı pişmanlıkları anlattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini, uzun yıllar sürdüren Durak, hakkındaki iddialar sebebiyle, 28 Mart 2010 tarihinde görevinden alındı.

Durak, yargılandığı davalardan birinde tutuklandı ve 42 gün cezaevinde kaldı. Daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Aytaç Durak, cezaevindeyken bol bol düşünme fırsatı yakaladığını aktardı.

Durak, en büyük pişmanlığının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlememek olduğunu söyledi.

"Pişmanım"

Son yapılan yerel seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar aday olmaması yönündeki tavsiyesini yerine getirmediği için pişman olduğunu aktaran Durak, şunları söyledi:

"Keşke Başbakanı dinleseydim. Doğrusu oydu. Dinlemediğim için pişman oldum. Avukatım diyor ki; 30 sene krallık yapanlar tek tek yıkıldı. Sen de bu kadar yıl başkanlık yaptın Başbakan’ı dinlemeliydin. İnsan büyüklerini dinlemeli, benden yaşça küçük ama makam olarak büyük. Örfümüz ananemiz bunu gerektirir, ondan dolayı da hata ettiğimi kabul ediyorum. Başbakan’la yaşadığımız atışmalar seçim gerginliğinde ona intikal ettirilen konular çarpıtıldı. Herkesten alacağımız bir şeyler vardır."

"Belki Başbakan’ın Baş Danışmanı Olurdum"

"Başbakan’ı dinleseydim her şey çok farklı olurdu" diyen Durak, şöyle devam etti:

"Belki de onun baş danışmanlarından biri olurdum. Ama kader bu yaşanması gerekiyormuş. O gün beni de dolduranlar olmuştur, bana da hava basanlar olmuştur. İnsan her zaman sağlıklı karar verir diye bir şey yok, herkes hata yapabilir."

"Sağlıklı Bir Ortamda Başbakan’dan Özür Dileyebilirim"

Aytaç Durak, yaptıklarının hata ya da kusur olarak kabul edilebileceğini ifade ederek, "Gerekirse de sağlıklı bir ortamda kedisinden özür dilememiz de mümkün olabilir. Ben acılı günlerinde gittim, benim halen şahsıyla ilgili bir sorunum yok. Yüzde 50 oy almış üstelik 3 kez tek başına iktidar olmuş bir kişiye siyaseti bilen biri olarak saygı duymamazlık edemem" dedi.