Dünya Hali

Ayılar Karpuz Yiyerek Serinliyor

Eylül ayına girilmesine rağmen etkisini sürdüren sıcak hava, Bursa’da ki hayvanat bahçesinde bulunan hayvanları da etkiliyor. Büyükşehir Belediyesi Bursa Hayvanat Bahçesi (Zoo Park)’ta bulunan hayvanlar sıcak havada hem serinleme hem..

Ayılar Karpuz Yiyerek Serinliyor

Eylül ayına girilmesine rağmen etkisini sürdüren sıcak hava, Bursa’da ki hayvanat bahçesinde bulunan hayvanları da etkiliyor. Büyükşehir Belediyesi Bursa Hayvanat Bahçesi (Zoo Park)’ta bulunan hayvanlar sıcak havada hem serinleme hem de mevsim meyvelerinden yeme imkanı buluyor.

Yetkililer, parkta bulunan deve ve lamaları hortumla sulayarak serinletirken, maymunlara çerez, aslanlara ise tavuk ve et verdiklerini belirtti. Parkın en çok ziyaret edilen havanlarından olan ayılar ise havuzla çevrili alanda kendilerine verilen karpuz ve kavunla besleniyor.

Alanda bulunan 4 ayı, kendilerine verilen karpuzlarla hem yaz meyvelerini yemiş, hem de serinlemiş oluyor. Öğle sıcağında ayılara kapuz getiren görevliler önce ikiye ayırdıkları karpuzları ayılara atıyor. Karpuzların dağılmaması için havuz içine atan görevliler ayıları isimleri ile çağırarak karpuz yemelerini sağlıyor. Karpuz saatinin geldiğini anlayan ayılar sıra ile girdikleri havuzda karpuzları kapma yarışına giriyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Karpuzları kapmak için birbiri ile atışmaktan çekinmeyen ayılar, görevliler tarafından atılan karpuzları havada kapmaktan da geri durmuyor. Atılan karpuzları havuz içinde ön pençeleri ile tutarak iştahla yiyen ayılar, ziyaretçilerine de unutulmaz bir seyir zevki sunuyor. Özellikle çocukların büyük ilgisini çeken ayılar, şaşkın bakışlar arasında karpuzlarını yedikten sonra çekildikleri ağaç gölgelerinde dinleniyor.

cihan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL