Dünya Hali

Aydınlar Bırakıyor mu?

Mahmut Özgener’in ayrılmasından sonra 29 Haziran’da Ankara’da yapılan kongrede 204 oyun 201’ini alarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, bırakma noktasına geldi… 3 Temmuz’daki şike operasyonundan sonra aldığı..

Aydınlar Bırakıyor mu?

Mahmut Özgener’in ayrılmasından sonra 29 Haziran’da Ankara’da yapılan kongrede 204 oyun 201’ini alarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, bırakma noktasına geldi… 3 Temmuz’daki şike operasyonundan sonra aldığı kararlar ve yaptığı açıklamalarla Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un tepkisini çeken Aydınlar yakın çevresine dert yandı.

BAŞARILI BİR İŞ YAŞANTISI VAR

"En zor dönemde görev aldık. Bilseydim bu işe hiç girmezdim Ben bunları hak edecek ne yaptım?" diyen Aydınlar’ın göreve başladıktan 3 gün sonra tarihin en ağır durumuyla karşı karşıya kaldıklarını söylediği öğrenildi. Başarılı iş hayatı ve iş çevrelerindeki saygınlığı ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve kısa zamanda Futbol Federasyonu Başkanlığı’na kadar yükselen Aydınlar’ın 2.5 aylık dönemde bırakma noktasına geldiği belirlendi.

FENER’DEN İHRAÇ NOKTASINA GELDİ

Yakın zamana kadar Fenerbahçe başkanlığı hayalleri kuran ancak TFF Başkanı olduktan sonra bu hedefinden vazgeçen Aydınlar’ın Sarı-Lacivertli kulüpten ihraç edilme noktasına gelmesi de Aydınlar’ı üzen olayların başında geliyor. Şike operasyonundan sonra yaşanan gelişmelerin Aydınlar’ın iş yaşantısını da olumsuz yönde etkilediği belirlendi.

TÜRK FUTBOLU KAOSA SÜRÜKLENİR Mİ?

Play-Off sistemi nedeniyle de yoğun eleştiri alan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın görevi bırakmayı ciddi ciddi düşündüğü ancak Türk Futbolu’nu yeni bir kaosa sürüklemesinden çekindiği ifade edildi.

BIRAKIRSA KİM GELİR?

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın görevi bırakması halinde bu koltuğa kimin aday olacağı ise tam bir muamma. Şike operasyonundan sonra TFF başkanlığına kimse sıcak bakmıyor.

İŞTE AYDINLAR’I ÜZEN DÖRT OLAY

1- Oy birliği ile göreve geldi… Fener, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş’ın tam desteğini aldı. Ama şu anda Fener, Galatasaray ve Trabzon’la arasında soğuk rüzgarlar esiyor…

2- Fenerbahçe Başkanı olmak en büyük hayaliydi. TFF Başkanı oldu. Şike skandalı patladıktan sonra TFF’nin aldığı kararlar onu çok sevdiği Fenerbahçe’den ihraç noktasına getirdi…

3- Yaptığı açıklamalar, şike operasyonunda TFF’nin aldığı kararlar ve UEFA ile olan ilişkiler Aydınlar’ı çok yıprattı. Yakın dostlarıyla bile arası açıldı.

4- Fenerbahçe voleybol şubesi ile sponsorluk anlaşması iptal edildi. İş yaşantısı olumsuz etkilendi. Hatta işlerinde yüzde 18’lik bir düşüş yaşandığı iddia edildi.

AHaber
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL