Avrupa Soğuğa Teslim

Dünya Hali
Avrupa’nın bazı bölgelerinde soğuk hava hayatı felç etmeye devam ediyor. Almanya’da soğuk havanın ve yağmurun neden olduğu buzlanma, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Buzlanma nedeniyle uçu...
EMOJİLE

Avrupa’nın bazı bölgelerinde soğuk hava hayatı felç etmeye devam ediyor. Almanya’da soğuk havanın ve yağmurun neden olduğu buzlanma, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Buzlanma nedeniyle uçuşlara kapatılan Berlin-Tegel Havaalanı’nın 1 sözcüsü, uçakların iniş ve kalkışlarına izin verilmediğini, pistlere serpilen buz çözücünün etkisini göstermesinin beklendiğini belirtti. Almanya’nın Aşağı Saksonya ve Bremen eyaletlerinde kazalar nedeniyle bazı caddeler tamamen trafiğe kapandı, bazı okullarda eğitime ara verildi. Danimarka’da da kar fırtınası günlük hayatı felç etti. Başkent Kopenhag’da dün sabah saatlerinde etkili olan kar fırtınası kenti beyaza bürüdü.

Kazakistan’da sıcaklık eksi 45 dereceye kadar düştü

Kazakistan’da eksi 45 dereceyi bulan soğuklar yüzünden hayat durma noktasına geldi; birçok yol ulaşıma kapandı. Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, özellikle Doğu Kazakistan’da eksi 45 dereceyi bulan soğuklar ve kar fırtınasının hayatı olumsuz etkilediği bildirildi. Doğu Kazakistan Bölgesi’nde ulaşım, dün akşamdan itibaren bugün sabah saatlerine kadar yasaklandı ve yollar kapatıldı. Zorunlu olmadıkça vatandaşların dışarı çıkmamaları yönündeki uyarı yinelendi. Aşırı soğuk havanın pazartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor. Pazartesiden sonra, göreceli olarak hava sıcaklıklarının artması ve eksi 20 ile eksi 10 derece arasında seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkililerine göre 20 Ocak’tan itibaren aşırı soğuklar yeniden etkili olacak ve Kazakistan’da hayatı yine olumsuz yönde etkileyecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme