Askeri kışla yakınında patlama!

Dünya Hali
Hatay’ın İskenderun İlçesi girişindeki Şehit Ahmet Tor kışlasına yakın bir akaryakıt istasyonunda park halindeki bir araç askeri servislerin geçişinin ardından patladı. Yoldan geçen bir araç içi...
EMOJİLE

Hatay’ın İskenderun İlçesi girişindeki Şehit Ahmet Tor kışlasına yakın bir akaryakıt istasyonunda park halindeki bir araç askeri servislerin geçişinin ardından patladı. Yoldan geçen bir araç içinde bulunan 4 kişi yaralandı. Olayda 2 araç ile benzin istasyonunda hasar meydana geldi.

Aracın, askeri araçların geçişi sırasında patlatılmak üzere PKK’lı teröristler tarafından bırakıldığı ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi. Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Elde edilen ilk bilgilere göre olayın askeri servis aracına yönelik olabileceği değerlendirilmektedir" denildi. Patlamanın yakınındaki akaryakıt istasyonunun MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır’ın kardeşi Garip Şandır’a ait olduğu ortaya çıktı.

Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne bağlı Denizciler Beldesi yakınlarındaki 39. Mekanize Tugay Komutanlığı Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası’na 150 metre uzaklıktaki bir akaryakıt istasyonunda, park halinde bulunan ve bomba yüklü olduğu iddia edilen bir otomobil saat 17.15 sıralarında patladı. PKK’lı teröristlerin, bomba yüklü aracı askeri servislerin geçişinde patlatarak büyük bir faciaya yol açmak istedikleri, düzenekteki bir hata sonucu araçtaki bombaların servis araçlarının geçişinden sonra patlamanın meydana geldiği iddia edildi.
 
4 KİŞİ YARALANDI
 
Büyük bir gürültüyle patlayan araç paramparça olurken, yoldan geçen bir aracın içindeki 4 kişi yaralandı. Aracın önünde ve arkasında bulunan 2 araç ile akaryakıt istasyonu da hasara uğradı. Yaralılar Veysi Oğuz, Fehmi Yıldız, Emrullah Bilgiç ve Murat Bulut, İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.
 
OPERASYON BAŞLATILDI
 
Olay yerine gelen Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ve bomba imha uzmanları çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Terör saldırısına karşı ilçe giriş-çıkışları tutulurken, Özel Harekat ve jandarma operasyon başlattı, Amanos Dağları’na giden yollar tutuldu.
 
KAYMAKAM İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Bomba uzmanları patlatılan araçta inceleme yaparken, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve Emniyet Müdürü Cengiz Başer de olay yerine gelip bilgi aldı.
 
VALİLİK: "ASKERİ SERVİS ARACINA YÖNELİK OLABİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR"
 
Hatay Valiliği tarafından resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, saat 17.15 sularında İskenderun’un Akçay mevkisinde, yol kenarında park halindeki bir araçta, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldiği kaydedildi. Açıklamada, "Elde edilen ilk bilgilere göre olayın askeri servis aracına yönelik olabileceği değerlendirilmektedir. Patlamada can kaybı yoktur. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatılmıştır" denildi.
 
İSTASYON MHP’Lİ ŞANDIR’IN KARDEŞİNE AİT
 
Patlamayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatılırken patlamanın yakınındaki akaryakıt istasyonunun MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır’ın kardeşi Garip Şandır’a ait olduğu ortaya çıktı. Patlamayla ilgili açıklama yapan Şandır, saldırının akaryakıt istasyonuna yönelik olmadığını, askeri araçların hedef alındığını iddia ederek, "Kardeşimin akaryakıt istasyonunun ilerisinde askeri kışla var. Patlattıkları aracı istasyonunun girişindeki reklam panosunun altına park etmişler. Askeri araçlar geçtikten sonra patlama olmuş. Yani geç kalmışlar. Hasar var, can kaybı yok" dedi.

Habertürk