ASDER, Nevzat Tarhan ile yola devam dedi

Dünya Hali
İnsan haklarının geliştirilmesi ve hukukun üstünlüğünün sağlanması yönünde çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan ASDER, 6. Olağan Genel Kurulu’nda Prof. Nevzat Tarhan ...
EMOJİLE

İnsan haklarının geliştirilmesi ve hukukun üstünlüğünün sağlanması yönünde çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan ASDER, 6. Olağan Genel Kurulu’nda Prof. Nevzat Tarhan ile yola devam dedi.

2000 yılında kurulan ve kurulduğu tarihten beri ülke meselelerini hassasiyetle takip edip çözüm yolları sunan Adaleti Savunanlar Derneği’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Kim olursa olsun zulme uğrayanın yanında olmayı  ve kimden gelirse gelsin zulmün karşısında durmayı en temel ilke olarak belirleyen ASDER’in (Adaleti Savunanlar Derneği) 6. Olağan Genel Kurulu 25 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Altunizade’de bulunan Eminevim’in konferans salonunda yapıldı.

Oldukça neşeli bir havada geçen Genel Kurula şehir içi ve şehir dışından çok sayıda delege katıldı. ASDER, Genel Kurul sonucunda, 2009 yılında yapılan olağan kongrede Dernek Genel Başkanlığına seçilen  Prof. Tb. Alb. Nevzat TARHAN ile yeniden yola devam dedi.
ASDER Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan Genel Kurulda yaptığı konuşmada, “önemli olan zor günlerde hakkı savunmaktır. ASDER, 28 Şubat sürecinde mazlumların yanında durarak bu görevi ifa etmiştir” dedi.

Onursal Bşk. E. Tuğg. Adnan Tanrıverdi ise, “zulmü ortadan kaldırmak ve mazlumun yanında olmak için ASDER üyelerine çok daha büyük iş düşüyor. Önemli olan kendi mahrumiyetinin dışında başka mazlumların yanında olmaktır” açılamasında bulundu.
Dernekte emeği geçen ve faydalı çalışmalarda bulunan E. Tuğg. Adnan TANRIVERDİ, Prof. Dr. Ahmet ALPER, Mah. Müh. Emin ÜSTÜN, Yazar Hekimoğlu İsmail, Prof. Dr. E. Nazif GÜRDOĞAN ve Yazar Rahmi ERDEM’e teşekkür plaketi verildi.

Genel Kurul’da, yönetim tarafından üç yıl içinde yapılan çalışmaların özeti sunuldu ve Şube Başkanları birer konuşma yaptı.Yapılan oylama sonucunda aşağıda isimleri yazılı delegeler Yönetim Kurulu’na seçildi.

YÖNETİM KURULU
Prof. Dr. Nevzat TARHAN
Mustafa HACIMUSTAFAOĞULLARI
Gürcan ONAT
Selahattin ARSLAN
Necmettin KELEŞ
Arif ÇELENK
Reşat FİDAN
Osman KAÇMAZ
Ali COŞAR
Abdullah KAPLAN
Dr. M. Naci EFE
Ekrem ATA

DENETİM KURULU
Av. Ahmet TAYLAN
Hulusi GÜLEN
Veli AKPINAR

HAYSİYET DİVANI
Hasan KAYA
Ahmet TÜRKAN
Ersan ERGÜR

Reşat FİDAN
İd.Genel Sekreter
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme