Artık bebeklere bu isimler konuluyor

Dünya Hali
2011 yılı verilerine göre Fatma, Ayşe, Mehmet, Osman’ın tahtı sarsıldı, onların yerini Zeynep, Sümeyye, Emir, Yusuf aldı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün...
EMOJİLE

2011 yılı verilerine göre Fatma, Ayşe, Mehmet, Osman’ın tahtı sarsıldı, onların yerini Zeynep, Sümeyye, Emir, Yusuf aldı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı tabloya göre, nüfus kütüklerinde kayıtlı en çok kullanılan 20 kadın adı, “Fatma, Ayşe, Emine, Hatice, Zeynep, Elif, Meryem, Şerife, Sultan, Zehra, Hanife, Merve, Havva, Zeliha, Fadime, Esra, Özlem, Hacer, Yasemin ve Hülya” olarak sıralanıyor. Aynı şekilde kullanılan erkek isimleri ise “Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali, Hüseyin, Hasan, İbrahim, İsmail, Osman, Yusuf, Murat, Ömer, Ramazan, Halil, Süleyman, Abdullah, Mahmut, Recep, Salih ve Fatih” olarak görülüyor.

2011’in popüler kadınları

Ancak 2011 verilerinde bu sıralama bozuluyor. 2011 yılında doğan kız çocuklarına en çok verilen 20 isimde Fatma ve Ayşe sonlarda. Bu haber www.dinihaberler.com adresinden kopyalanmıştır İşte liste: “Zeynep, Elif, Ecrin, Yağmur, Nisanur, Azra, Nehir, Zehra, İrem, Eylül, Ela, Merve, Belinay, Hiranur, Sümeyye, Meryem, Nisa, Fatma, Ayşe, Rabia.”

2011’İN POPÜLER ERKEKLERİ

Geçmişte en yaygın olan “Hasan, Osman, Ramazan” artık ilgi görmüyor. 2011’de doğan erkek çocuklara en çok verilen 20 isimi, “Yusuf, Mustafa, Berat, Emir, Mehmet, Ahmet, Muhammed,Eymen, Enes, Ömer, Emirhan, Furkan, Ali, İbrahim, Arda, Mert, Çınar, Hüseyin, Yiğit, Yunus Emre ve Kerem” oldu.

dinihaberler.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme