Arınç gözyaşlarını tutamadı

Dünya Hali
Manisa’nın Akhisar ilçesinde, bir hafızlık cemiyetine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kürsüde ağladı. Arınç, burada okuyan ve trafik kazasında vefat eden oğlu aklına gelince gözyaşları...
EMOJİLE

Manisa’nın Akhisar ilçesinde, bir hafızlık cemiyetine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kürsüde ağladı. Arınç, burada okuyan ve trafik kazasında vefat eden oğlu aklına gelince gözyaşlarını tutamadı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 15’i erkek 34’ü kız toplam 49 hafızın taç giydiği Akhisar Erkek ve Kız Kur’an Kursu Hafızlık Mezuniyet törenine katıldı. Daha önce bir çok kez katılmasına rağmen ilk kez törende bir konuşma yapan Arınç, hafızlığın önemine dikkat çekti. Mezun olanları candan tebrik ettiğini söyleyen Arınç, "Belki bir kaç yıl hafızlık üzerine çalıştılar. Çok yorucu ve zahmetli olduğunu da biliyorum. Ama başardılar. Onların anne, baba, kardeş, abla ve akrabalarını da tebrik ediyorum." dedi. "Çünkü bir ailede bir hafızın yetişmesi çok önemli." derken gözyaşlarına hakim olamayan Arınç, "Bunu yakinen bilen bir insan olarak söylüyorum. Allah herkese nasip etsin." cümlesini de gözyaşları içinde kurdu.

Görevliler Arınç’ın gözyaşlarını silmesi için mendil getirirken cemaatten bazı kimselerin de ağladığı görüldü.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme