Araplar Uzaya Çıkıyor

Dünya Hali
Dünyanın ilk uzay yolu şirketi Virgin Galactic’in yüzde 32 hissesini 280 milyon dolara Abu Dabi’li yatırım şirketi Aabar Investments satın aldı. Virgin ve Aabar şirketlerinin ortaklaşa yay...
EMOJİLE

Dünyanın ilk uzay yolu şirketi Virgin Galactic’in yüzde 32 hissesini 280 milyon dolara Abu Dabi’li yatırım şirketi Aabar Investments satın aldı. Virgin ve Aabar şirketlerinin ortaklaşa yayınladığı açıklamada, iki şirketin ilk ticari uzayyolu projesinde stratejik işbirliği gerçekleştirerek ortak adım atacakları duyuruldu.

 

 

SEYAHATE 2 YIL KALDI

Aabar Investment şirketinin, 900 milyon dolar değerindeki Virgin Galactic‘e ticari uçuşların başlaması ile 100 milyon dolar sermaye aktarımında bulunacağı öğrenildi. Aabar Investment’ın güçlü finansal desteği ile Virgin Galactic’in teknoloji ve global ilişkilerinin projede dengeyi sağlayacağını belirten Virgin Grup Kurucusu Richard Branson "Aabar Investment ile bu konudaki kabiliyetlerimizi hızlandırabiliriz. Burada çok büyük bir pazar fırsatı var" dedi. Uzay turizmi seferlerine 2 yıl sonra Kaliforniya’daki üslerinden başlamayı planlayan Virgin Galactic, şu ana kadar 200 bin dolardan 300 rezervasyon aldığını açıkladı. Branson, 2004’ten bu yana projeye 100 bin dolar aktardı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme