Araç tutmasına karşı öneriler

Dünya Hali
Araç tutması pek çok kişinin sorunu… Bu yüzden araç tutmasını önleyen ilaçlar yaygın olarak kullanılıyor. Bu da bir çözüm tabii ama ilaçların etkisi geçince sıkıntılar yeniden ortaya çıkabiliyor. Oysa...
EMOJİLE

Araç tutması pek çok kişinin sorunu… Bu yüzden araç tutmasını önleyen ilaçlar yaygın olarak kullanılıyor. Bu da bir çözüm tabii ama ilaçların etkisi geçince sıkıntılar yeniden ortaya çıkabiliyor. Oysa basit bir iki noktaya dikkat ederek, araç tutmasının yol açtığı sıkıntıları önleyebilir, en azından etkilerini hafifletebilirsiniz.Kadın ve Kadın’ın haberi…

İşte dikkat etmeniz gereken noktalar…

-Öncelikle yolculuğa çıkmadan önce hafif ve yağsız yiyecekleri tercih edin. Sakın aç kalmayın. Aç karnına seyahat etmek mide bulantısını tetikler.

-Yolculuk edeceğiniz aracın sallanmayan yerini tercih edin. Otomobille seyahat edecekseniz ön koltuğa, gemi ise orta kısmına, trendeyse gidiş yönünde bir koltuğa oturun.

-Sigara, kahve ve tuzlu yiyeceklerden dolaşım sisteminizi bozacağı için uzak durun.

-Aracı düzenli olarak havalandırın; eğer aracınız otomobilse camı sık sık açarak temiz havayı içinize çekin, eğer gemiyle yolculuk ediyorsanız güverteye çıkın. Temiz hava ve serinlik iyi gelecektir.

-Başınızı hızlı ve çok hareket ettirmemeye çalışın, hatta mümkünse uzak ve sabit bir noktaya bakmaya çalışın.

-Yolda kitap okumayın ve gözlerinizle takip edeceğiniz uğraşlardan kesinlikle uzak durun.