Dünya Hali

Ankara ve İstanbul’da Sürücülere Uyarı

Ankara ve İstanbul için kuvvetli kar uyarısı yapılırken, vatandaşlar buzlanma ve don olayına karşı uyarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, Ankara’da bugün akşam saatlerinden itibaren tekrar başlayacak kar yağışının yarın..

Ankara ve İstanbul’da Sürücülere Uyarı

Ankara ve İstanbul için kuvvetli kar uyarısı yapılırken, vatandaşlar buzlanma ve don olayına karşı uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, Ankara’da bugün akşam saatlerinden itibaren tekrar başlayacak kar yağışının yarın sabah saatlerinde etkisini artırması bekleniyor.

İstanbul’da halen aralıklarla devam eden yağmur şeklindeki yağışın gece saatlerinde karla karışık yağmur, yarın sabah saatlerinde de etkisini artırarak özellikle Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere kar yağışına dönüşmesi tahmin ediliyor.

Yarın sabah saatlerinde başlayacak olan yağışların öğle saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde fırtınayla birlikte kuvvetli olması beklenirken, doğu kesimlerde başlayacak olan kar yağışlarının öğle saatlerinden itibaren Bitlis başta olmak üzere Doğu Anadolu’nun güney ve batısında (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van’ın güney ilçeleri), Kahramanmaraş, Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yetkililer vatandaşları buzlanma, don olayı ve çığ gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyardı.

ANKA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL