Dünya Hali

Anız Yangını Otoparktaki 30 Aracı Kül Etti

Sıcaklığın etkisiyle bir anda etrafı saran alevler, kuru otlardan sonra otoparkın içindeki araçlara sıçradı. Otopark içindeki araçlar bir anda ateş topuna döndü. Otopark görevlisinin haber vermesi üzerine bölgeye Diyarbakır Emniyet..

Anız Yangını Otoparktaki 30 Aracı Kül Etti

Sıcaklığın etkisiyle bir anda etrafı saran alevler, kuru otlardan sonra otoparkın içindeki araçlara sıçradı. Otopark içindeki araçlar bir anda ateş topuna döndü. Otopark görevlisinin haber vermesi üzerine bölgeye Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geldi.

Yanan araçlara müdahale eden itfaiye araçlarının yetersiz kalmasından dolayı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istendi. Diyarbakır’da sık sık meydana gelen toplumsal olaylarda kullanılan Toplumsal Müdahale Araçları (TOMA) yangına takviye olarak gönderildi. 10 itfaiye ve 3 TOMA aracının müdahale ettiği yangında tutuşan yaklaşık 30 araç kül oldu. Kullanılmaz hale gelen araçlardaki yangın uzun süre sonra kontrol altına alındı.

Yangın nedeniyle Diyarbakır-Bingöl kara yolunun tek şeridi ulaşıma kapatıldı. Yangının söndürülmesinin ardından trafik polisleri biriken araçları kontrollü bir şekilde bıraktı. Otopark görevlileri ve çevredeki görgü tanıkları kuru otların tutuştuğunu ve birden otoparka sıçradığını söyledi.

CİHAN

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL