Ambargoyu ‘lavaş-döner pilav’ delmiş

Dünya Hali
El Cezire’nin Libyamuhabiri James Bays, ülkenin Nefusa kentinde Muammer Kaddafi’ye bağlı güçlerin terk ettiği bir üste, Türkiye’de üretilmiş kumanyaların ele geçirildiğini bildirdi. ...
EMOJİLE

El Cezire’nin Libyamuhabiri James Bays, ülkenin Nefusa kentinde Muammer Kaddafi’ye bağlı güçlerin terk ettiği bir üste, Türkiye’de üretilmiş kumanyaların ele geçirildiğini bildirdi. Bays, bölgedeki 2 farklı üste daha aynı kumanyalardan bulduğunu belirtirken, malzemelerin askerlerin eline nasıl ulaştığının belli olmadığını kaydetti.

El Cezire muhabiri James Bays’in kameraya gösterdiği ‘lavaş’ ve ‘dönerli pilav’ paketlerinin üzerlerindeki üretim tarihlerininMart 2011 olması, kumanya sevkıyatının, koalisyon güçlerinin 19 Mart’ta başlayan Libya’ya yönelik operasyonuyla aynı tarihlere denk geldiğini gösteriyor. Bays, kumanyaların üreticisi Türk UNIFO firması yetkililerinin, ürünlerin taşeron firmalara sattıldığını, satışın ardından nereye teslim edildiklerini bilmediklerini açıkladıklarını belirtti. Habertürk’te yer alan haberde, Türkiye’den giden kumanyaların, BM Güvenlik Konseyi’nin Şubat 2011’de aldığı Libya’ya yönelik yaptırım kararını ihlâl anlamına gelebileceği yorumuna yer verildi. Kaddafi güçlerinin bu gıdalar sayesinde, isyancılarla savaşmayı sürdürebildiği de öne sürüldü.

KADDAFİ: "ÖLÜMDEN KORKMUYORUM"

Libya Lideri Muammer Kaddafi, televizyonda yayınlanan mesajında, "sırtının duvarda olduğunu, ölümden korkmadığını ve ‘Haçlı Batı’ya karşı savaşın sonuna dek süreceğini" söyledi. Kaddafi, "Direneceğiz ve savaş siz başarıncaya dek sürecek, ama tükenmeyeceğiz" dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme