Dünya Hali

Alman Solcular Nazileri Böyle İşletti

Almanya’da solcu bir grup rock konserine giden Nazi sempatizanı ırkçılara yıkandığında değişerek beklenmedik bir sürpriz yapan tişörtler dağıtarak Nazileri fena halde işletti. BBC’nin haberine göre, Alman Nazileri ülkenin doğusundaki Gera..

Alman Solcular Nazileri Böyle İşletti

Almanya’da solcu bir grup rock konserine giden Nazi sempatizanı ırkçılara yıkandığında değişerek beklenmedik bir sürpriz yapan tişörtler dağıtarak Nazileri fena halde işletti.

BBC’nin haberine göre, Alman Nazileri ülkenin doğusundaki Gera kentinde bir rock konseri düzenledi.

"Exit" adlı solcu bir örgüt ise, başka bir ad altında konser organizatörlerini arayarak konsere  katılacaklara bedava tişört dağıtmak istediklerini bildirdi.

Üzerlerinde kafatasları, Nazi bayrakları ve "sert isyancılar" gibi sloganlar bulunan tişörtleri giyen Nazi sempatizanları, bu tişörtleri yıkadıklarında beklemedikleri bir sürprizle karşılaştı.

Yıkanan tişörtlerin üzerindeki kafatası ve Nazi bayraklarının yerini, aşırı sağdan vazgeçmeleri çağrısında bulunan "Tişörtünün yaptığını sen de yapabilirsin. Aşırı sağdan vazgeçmene yardımcı olabiliriz" sözlerinin aldığı görüldü.

"Exit" adlı grup, Almanya’daki Nazi sempatizanlarının büyük bir bölümünün henüz iyice katılaşmamış gençlerden oluştuğunu belirterek, bu tip "Truva atlarıyla" söz konusu gençleri değiştirebileceklerini düşünüyor.

Milliyet
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL