Ali Ağaoğlu’ndan kafaları karıştıran sözler!

Dünya Hali
Ağaoğlu, Uludağ’da 2’nci gelişim bölgesinde bulunan Ağaoğlu My Mountain’de, 2012-13 yılına yönelik yatırım ve ekonomik değerlendirme toplantısı yaparken Maslak 1453 Projesi’ni ...
EMOJİLE

Ağaoğlu, Uludağ’da 2’nci gelişim bölgesinde bulunan Ağaoğlu My Mountain’de, 2012-13 yılına yönelik yatırım ve ekonomik değerlendirme toplantısı yaparken Maslak 1453 Projesi’ni anlattı.

Kamuoyunda tartışılan proje ile ilgili sosyal medyada doğru olmayan bilgiler yayıldığını belirten Ağaoğlu, şöyle konuştu:

"Maslak 1453 projemizi 15 Eylül’de satışa sunduk. 10 gün içinde 2 bin 200 konutun satışını gerçekleştirdik. İşini, projesini doğru yapanın neler yapılabileceğini gördük. Maslak 1453 ile yanlış algılama oldu. Özellikle sosyal medyada çok çarpıtıldı. Ben çok iyi ata binerim. Sanırım ata binişim kıskanıldı. İnsanlar yanlış yönlendirildi.

Epey tartışma konusu oldu. Buna rağmen aleyhte kampanyalar yürütülmesine rağmen orada 15 gün içinde 2 bin 700 daireyi satışa sunduk. Bu dairelerin 2 bin 200’ünü satıp tahsilatını yaptık. Beni en çok sevindiren olay ise insanların çevre ve doğaya duyarlı olmasıdır.

Buradan alınması gereken en önemli ders bu. Ama bu duyarlılık yanlış yönlendirilerek, insanlar aldatıldı. Sanki 320 bin ağaç kesiliyormuş izlenimi verildi. Bizim arazimiz 320 dönüm. Burada zaten 320 bin ağaç olmaz. Amazon Ormanları’nda bile bu kadar ağaç yoktur. Bu kadar yanlış yönlendirmeye rağmen bu konuda büyük bir başarı yakaladık."

Alarko arazisinin son durumunun sorulması üzerine Ağaoğlu, arazinin 3’te 2’sini satın aldığını söyledi. Diğer kısmının satışında hukuki sürecin devam ettiğini belirten Ağaoğlu, şöyle konuştu:

"Alarko yıllardır orada kiracı konumundaydı. Üç kardeşli bir ailenin arazisi. Ama hep Alarko’nun kendi arazisi diye bilinir. 2010 yılında Alarko 3 kardeşten birisinin hissesini satın aldı. Kadının zaafiyetinden istifade edip, değerinin çok çok altında alınan bir arazi. Diğer kardeşler dava açtılar. Diğer kardeşin hissesi konusunda bedel olarak anlaşamadılar. Diğer iki kardeşin hissesini bedelini ödeyerek, biz aldık.

Orası tarihi bir bina. Alarko buraya kaçak bir sürü bina yapmış. Şimdi o binaların yıkımı için savcılığa suç duyurusunda bulundum. Kültürel değerlere kaçak bina yapmanın ağır cezaları var. Bu hukuki bir süreçtir. Türk hukukuna saygılıyız ama aileye yapılanın haksızlık olduğuna inanıyorum. Alarko 3’ün 1’ini, biz 3’te 2’sini aldık."

"SİNAN ÇETİN’LE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Sinan Çetin ile çalışmaktan memnun olduklarını anlatan Ağaoğlu, reklam çekimine devam ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Çetin’den memnunuz. Bizim mesajlarımız en net şekilde halka ulaştırıyor. Maslak 1453 Projesi kibirli bir proje. Bunun yansıtmasını istedik. Gerçekten o konuda başarılı oldu. Yanlış anlaşılmam iyi bir binicim olmamdandır. Kibir bana en uzak olan şeydir. İşimde her zaman iddialıyım."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme