AK Partili Uslu’dan Yargının MİT Kararına Tepki

Dünya Hali
AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yerel Yönetimler Danışma Meclisi" toplantısına katılan TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye’nin son günlerde olağanüstü günler yaşad...
EMOJİLE

AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yerel Yönetimler Danışma Meclisi" toplantısına katılan TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye’nin son günlerde olağanüstü günler yaşadığını dile getirdi. Uslu, ülkenin sıkıntılarla karşı karşıya kalmasından dolayı herkesin üzüldüğünü ancak buradan bir umutsuzluk çıkarmak niyetinde olanlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti. Buradan bir umutsuzluk ortamı oluşturulmak suretiyle Türkiye’nin tıkandığını, demokratik sistemin yönetilemezliğini ifade eden ve şartlardan kendilerine görev çıkarmak isteyenlerin olduğunu söyleyen Uslu, Türkiye ne zaman iyilik ve istikrarla ilgili mesafeler katettiyse o zaman kimi sorunlarla karşı karşıya kaldığını, herkesin yaşayarak acı deneyimlerle gördüğünü belirtti.

Gizli bir elin Türkiye’nin içerisini karıştırmak için çok hevesli olduğunu anlatan uslu, "Türkiye böyle zamanların bir tanesini daha yaşamaktadır. Nitekim bu gizli el bir taraftan Türkiye’nin etrafını adeta bir ateş coğrafyasına çevirmek suretiyle komşu ülkeleri karıştırmakta, bir taraftan da kendi içimizde istikrarsızlık yaratmaya çalışmakta. Görevini yapmaya çalışan kurumlardan bir tanesine, yani Milli İstihbarat Teşkilatı’na yargı bürokrasinin yapmaya çalıştığı müdahale kabul edilebilir durum değildir. Yargı bürokrasisi kendilerinin yasalarla çizilmiş sınırları ile yetinmeyerek, özellikle siyasi iktidarın politikalarına, bu politikaların yerindeliğine, doğruluğuna veya yanlışlığına karar vermek gibi bir yetkisi olmadığı halde buna yelteniyor olması, dışardan kimi siyasetçilerin ya da yargıç eskilerinin buna çanak tutuyor olması asla kabul edilebilir, hukuk devletine uygun görüntü değildir. Buna yurttaş olarak itiraz etmek gibi hakkımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

Türkiye’nin bu kadar yoğun ve derin krize rağmen kalkınmaya, gelişmeye devam etmesi, dışarıda belli çevrelerde takdir görmesinin içerde bazı çevrelerde bir rahatsızlık ve kaşıntı yarattığını dile getiren Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birilerinin keyfi kaçıyor. Bu hükümet başarılı oldukça sorunlar çözülecek. Sorunlar çözüldükçe halkın AK Parti’ye olan ilgisi artacak. Bende sürekli alışmışım eleştirmeye, proje üretmeyen, çözüm üretmeyen birisi olarak sadece sorunlardan beslenen, varlığını sorunlara borçlu olan bir siyasetçi olarak bu ülkede nasıl kendime bir gelecek bulacağım diye kaygıya düşecekler. O zaman sormazlar mı adama senin parti çıkarların mı önemli, Türkiye’nin çıkarları mıönemli diye. Senin partililerin mi önemli, toplumun çıkarları mı önemli? Zaman zaman Başbakan’ın nasıl riskler aldığını biliyoruz. Oy kaybetmek adına, Türkiye’nin yarınları için, toplumun mutluluğu için gerektiğinde risk dolu kararlar alıyoruz. Belediyeler, yerel yönetimler, merkezi hükümet daha başarılı olsun, vatandaşı namerde muhtaç olmaktan kurtaralım diye. Onların sorunlara ilişkin getirdikleri bir çözüme rastlamıyorum. Parlamentoya gideli 8 ay oldu. Orda gördüklerim içerisinde CHP adına yapılan en önemli şey nedir diye şöyle bir düşündüğümde, kürsü işgallerinden başka, genel kurulu terk etmelerinden başka, Sürekli soru önergeleri ile, araştırma önergeleri Meclis’i işinden, verimden, hizmetinden alıkoymaktan başka işleri yok."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun DİSK Genel Kurulu’ndaki konuşmasında "Tansu Çiller hakkında tutuklama kararı çıkarıldı" şeklindeki hatalı bir notu paylaşmasıyla ilgili olarak ise Uslu, "Çiller tutuklandı bakalım ne olacak demiş. Orada bahsi geçen MİT’çilerdi. Türkiye’nin sorunlarını miyop gözle yanılgıyla ifade ediyorlar. Ne yazık ki teşhisleri de, çözümleri de yanlış. Türkiye’yi felakete götüren yaklaşım içerisindeler" dedi.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme