Dünya Hali

Afyonkarahisar’da “Sarı toz” Paniği

Zarfın içinden sarı toz olduğunu gören İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ethem Gürsu, polisten yardım istedi.     Polis ekipleri ile birlikte olay yerine gelen Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik,..

Afyonkarahisar’da “Sarı toz” Paniği

Zarfın içinden sarı toz olduğunu gören İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ethem Gürsu, polisten yardım istedi.
   
Polis ekipleri ile birlikte olay yerine gelen Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) Olaylarla Mücadele ekipleri olay yerinde incelemede bulundu. KBRN ekipleri, olayın ardından herhangi bir hastalığın oluşması riskine karşı, katta bulunan ve zarfı açan kişiler, bina önüne kurulan sistemle biyolojik arıtmadan geçirilerek binadan çıkartıldı.
  
 Afyonkarahisar Emniyet Müdür Yardımcısı Kasım Korkut, araştırmaların çok yönlü olarak devam ettiğini belirterek, zarfı gönderen kişinin kimliğini tespit etmek için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
   
Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, ihbar üzerine ekiplerin çok seri bir şekilde olay yerine ulaştıklarını belirterek, tozla temas eden kişileri ve binayı dezenfekte ettiklerini söyledi. Tozun, Sivil Savunma Müdürlüğü’nde muhafaza edildiğini belirten Buldan, yarın Hıfzıssıhha’ya gönderilmek üzere Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edileceğini anlattı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL