Dünya Hali

Adana’da Otobüsler Kadınlara Emanet!

Adana Büyükşehir Belediyesi otobüs işletmesinde görev yapan ve sayıları 135’i bulan kadın şoförler, güleryüzlü davranışları, düzenli çalışmaları ve dikkatli sürüşleriyle vatandaşlara güven veriyor… Erkek işi diye bilinen mesleklerde kadınların başarılı..

Adana’da Otobüsler Kadınlara Emanet!

Adana Büyükşehir Belediyesi otobüs işletmesinde görev yapan ve sayıları 135’i bulan kadın şoförler, güleryüzlü davranışları, düzenli çalışmaları ve dikkatli sürüşleriyle vatandaşlara güven veriyor…
Erkek işi diye bilinen mesleklerde kadınların başarılı olup olamayacağı tartışıladursun, Adanalı kadınlar yıllardır erkeklerin hüküm sürdüğü şoförlüğe de el attılar. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 1999 yılında iki kadın şoförle başladığı projede bugün yüzün üzerinde kişiye iş sağlanıyor. Adana’nın bunaltıcı sıcağı ve yoğun trafiği içinde, bakımlı saçları ve özenli makyajlarıyla birbirinden güzel kadın şoförler trafiğe ayrı bir renk katıyor.
Kadın şoförler için gün sabahın ilk ışıklarıyla başlıyor. Evlerinden erken saatlerde servislerle alınan şoförlerin mesaisi sabah 6.00’da başlayıp öğlen 13.00’te bitiyor. Öğle mesaisi ise 13.00 ile 20.00 arasında.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL