Dünya Hali

Açıkhava’da 21. Buluşma

Birbirinden önemli isimlerin sahne alacağı konserlerin başlama saati 21.00 Haris Alexiou (25 Temmuz) Rebetiko, modern laika ve Yunan halk müziği alanlarında birçok şarkıya hayat vermiş, çeyrek yüzyılı aşan zaman diliminde..

Açıkhava’da 21. Buluşma

Birbirinden önemli isimlerin sahne alacağı konserlerin başlama saati 21.00

Haris Alexiou
(25 Temmuz)
Rebetiko, modern laika ve Yunan halk müziği alanlarında birçok şarkıya hayat vermiş, çeyrek yüzyılı aşan zaman diliminde birçok eseri Türkçe seslendirilmiş olan Haris Alexiou, Açıkhava’nın büyüleyici ortamında İstanbullu sevenleriyle bir araya geliyor. Sanatçıya, konserinde Candan Erçetin de konuk sanatçı olarak eşlik edecek.

Sıla
(26 Temmuz)
İlk albümünü 2007 yılında çıkaran ve o günden bugüne birçok hit şarkıya imza atan Sıla, Most Açıkhava konserleri kapsamında sahneye çıkacak.

Nİlüfer
(27 Temmuz)
2011 yılına damgasını vuran isimlerden Nilüfer, farklı sanatçılarla birlikte çalıştığı ’12 Düet’ albümünün ilk yaz konserini veriyor. Nilüfer’e vereceği konserde, albümde de yer alan Hayko Cepkin ve Badem grubu eşlik edecek.

Teoman
(28 Temmuz)
Yeni albümü ’21’ ve diğer sevilen şarkılarından oluşan repertvuarıyla Teoman, Açıkhava’da sevenleriyle buluşacak.

George Dalaras
(19-20 Ağustos)
İlk kez geçen yıl ülkemizde konser veren George Dalaras, bu yıl Most Açıkhava Konserleri kapsamında kapanışı yapıyor. Kırk yıllık kariyeri boyunca 70’e yakın albüme imza atan, dünyanın hemen hemen her yerinde konser vermiş olan sanatçı, rebetikodan Latin müziğine uzanan müziğiyle iki gün üst üste sevenleriyle buluşuyor. Dalaras’a, Hakan Şensoy şefliğinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Candan Erçetin
(23-24 Temmuz)
Açıkhava konserlerinin açılışını bu yıl Candan Erçetin yapıyor. Sanatçı, konserinde kendi albümlerinde yer alan şarkıların yanı sıra, hayatında önemi etkiler bırakmış olan yerli ve yabancı şarkılara da yer verecek.
 

Radikal

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL