Abdurrahim Karakoç’un son vasiyeti

Dünya Hali
Yazar-Şair Abdurrahim Karakoç’un vefatı memleketi Kahramanmaraş’ta ve doğup büyüdüğü Ekinözü ilçesinde üzüntüyle karşılandı.   Ekinözü’nde ikamet eden ve bir ay önce Abdurrahim ...
EMOJİLE

Yazar-Şair Abdurrahim Karakoç’un vefatı memleketi Kahramanmaraş’ta ve doğup büyüdüğü Ekinözü ilçesinde üzüntüyle karşılandı.
 
Ekinözü’nde ikamet eden ve bir ay önce Abdurrahim Karakoç’u hasta yatağında ziyaret eden küçük kardeşi Osman Karakoç, ağabeyinin nerede ölürsem oraya defnedin dediğini kaydetti. Osman Karakoç, ünlü şairin vasiyeti konusunda şu bilgileri verdi; "Memleketimizin her yeri aynı. Orası da Müslüman toprağı burası da. Onun için ben nerede ölürsem oraya defnedin demişti. ‘Biz sanatçı değiliz, milletvekili değiliz, onun için arkamdan alkış vesaire istemiyorum’ demişti." Kardeşinin çok çileler çektiğini kaydeden ve gözyaşlarına hakim olamayan kardeş Karakoç, geride çok büyük eser bırakıp giden kardeşinin Mihriban şiirini diline dolamış. Karakoç, "Mihriban diye bir sevdiği vardı. Ona yazdığı şiir hala akıllarda. Türkü oldu, şarkı oldu. Böyle güzel bir insanın vefatı memleket için kayıptır." dedi.
 
Abdurrahim Karakoç’un çocukluk arkadaşı Reşit Çeleğen ise Karakoç ile yaşadıkları anıları anlattı ve üzüntüsünü dile getirdi. 13 yıl boyunca Ekinözü Belediyesi’nde birlikte çalıştığı Ahmet Ayrılmış ise haberi duyduğunda çok üzüldüğünü anlattı. Ayrılmış, "13 yıl boyunca mesai arkadaşlığı yaptık. Bir gün olsun kimseyi incitmedi. Birbirimize öf bile demedik." şeklinde konuştu.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme