Dünya Hali

ABD’de 160 Milyonu İlgilendiren Yasa

Tasarı, Senato’da 36’ya karşı 60 oyla geçti. Temsilciler Meclisi kanadında da 132’ye karşı 293 oyla tasarı onaylandı. Böylece Kongre tasarıyı imza için ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderdi. Masasına gelir gelmez..

ABD’de 160 Milyonu İlgilendiren Yasa

Tasarı, Senato’da 36’ya karşı 60 oyla geçti. Temsilciler Meclisi kanadında da 132’ye karşı 293 oyla tasarı onaylandı. Böylece Kongre tasarıyı imza için ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderdi.

Masasına gelir gelmez tasarıyı imzalayacağını belirten Obama’nın kısa süre içinde tasarıyı imzalaması bekleniyor.

Bu tasarı, Obama’nın üzerinde en çok durduğu ve Kongre’deki Cumhuriyetçilerle mücadele ettiği bir konuydu. Obama’nın ekonomik iyileşme planının önemli parçalarından olan bu tasarı, Obama’ya seçim yılında önemli bir siyasi zafer kazandırdı.

Tasarıyla, çalışanlar maaş bordrolarındaki yüzde 2 düzeyindeki artışı koruyacaklar. Yani, yüzde 6.2 yerine, yüzde 4.2 vergi ödemeyi sürdürecekler. Bunun yanında, 6 aydan uzun süre işsiz olanlar da haftada ortalama 300 dolar olan işsizlik yardımlarını almaya devam edebilecek. Eğer, Kongre tasarıyı geçirmeseydi, iki konudaki yararlandırma da bu ay sonunda sona erecekti. Böylece, Washington gündemini meşgul eden bu konu, şimdilik rafa kalktı.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL