Dünya Hali

9 Katlı Bina Böyle Çöktü!

Rusya’nın Hazar Denizi kıyısı Astrahan kentinde dokuz katlı bir binanın bir kısmı patlama sonucu çöktü, 2 kişinin cesedine ulaşılırken, 12 kişi yaralı olarak kurtarıldı. 12 kişiden ise haber alınamıyor. Olay..

9 Katlı Bina Böyle Çöktü!

Rusya’nın Hazar Denizi kıyısı Astrahan kentinde dokuz katlı bir binanın bir kısmı patlama sonucu çöktü, 2 kişinin cesedine ulaşılırken, 12 kişi yaralı olarak kurtarıldı. 12 kişiden ise haber alınamıyor.

Olay yerine gelen itfaiye yetkilileri, enkaz altındaki yaralıları çıkarırken, saat 17:15’de yaralı sayısının 12’ye ulaştığı açıklandı. Olay yerine gelen Astrahan Bölge Valisi Aleksandr Jilkin patlamanın doğalgazdan kaynaklandığını açıkladı. Rus Vali, "Patlamanın hangi katta olduğunu yetkili uzmanlar araştırıyor" dedi.

Rusya Soruşturma Komitesi Astrahan Bölge Sorumlusu Sergey Bobrov ise olayın bir intihar girişimi de olabileceğini ifade etti. Bobrov, "İlk belirlemelere göre üçüncü katta patlama olmuş. Edinilen bilgilere göre, bu katta oturanlardan biri sık sık intihar edeceğinden bahsediyormuş. Defalarca doğalgaz vanasını açık bıraktığı tespit edilmiş. Muhtemelen bunu gerçekleşirmiş olabilir" iddiasında bulundu.

Akşam saatlerinde itfaiye yetkilileri binada oturdukları belirlenen 12 kişiden haber alınamadığını açıkladı. İnterfaks’a konuşan bazı itfaiye yetkilileri, enkaz altından insan sesleri duyduklarını belirtti. 2 kişinin cesedi ise enkaz altından çıkartıldı.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, feci kazanın aydınlatılması ve mağdurlara yardımcı olunması için Yardımcısı Viktor Zubkov’u görevlendirdi.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL