Dünya Hali

72 Yaşındaki Hediye Nine Kamyon Kullanıyor

Haberin Video Galerisi İçin Tıklayınız… Eşinin ölümünden sonra erkek mesleği olarak bilinen kamyon şoförlüğünü yıllardan bu yana kaza yapmadan sürdüren Hediye Kaptan, kar, yağmur, toz – çamur demeden direksiyon sallıyor…

72 Yaşındaki Hediye Nine Kamyon Kullanıyor

Haberin Video Galerisi İçin Tıklayınız…

Eşinin ölümünden sonra erkek mesleği olarak bilinen kamyon şoförlüğünü yıllardan bu yana kaza yapmadan sürdüren Hediye Kaptan, kar, yağmur, toz – çamur demeden direksiyon sallıyor.

Erkek şoförlere adeta meydan okuyan Hediye Yavrucu, aynı zamanda çocuklarına hem annelik, hem de babalık yapıyor. Ekmek kapısı olarak sürdürdüğü mesleğini çok sevdiğini belirten Yavrucu, kaza yapmamasının sırrını ise süratli gitmemek ve yorgunken araç kullanmamak olarak açıklıyor.

Hediye Kaptan, gözü gibi baktığı aracının bakımını aksatmamasının da kazalardan uzak kalmasının nedenleri arasında yer aldığını belirtiyor.

Yük olduğu zaman telefonla sipariş alarak yola çıkan Hediye Yavrucu, erkek şoför arkadaşlarının şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ve karşılaştıklarında karşılıklı espriler yaptıklarını belirtti.

Hediye kaptan "Kamyonculuk erkek mesleğidir, ama iş başa kalınca bir iş yapmak zorunda kalınıyor. Eşimin yadigarını yaşatmaya çalışıyorum ve bu arada eşe dosta da yardımcı oluyoruz. Zevkli bir meslek. Erkek şoförler benim direksiyon salladığımı gördüklerinde, yaşlı halimle büyük aracı kullanmam hem çok şaşırtıyor, hem de gurur duyduklarını söylüyorlar." diye konuştu.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL