Dünya Hali

70 Yaşında Bilgisayar Öğreniyor

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi tarafından 19, eğitim döneminde açılan bilgisayar kursuna kayıt yaptıran 2 çocuk ve 2 torun sahibi emekli öğretmen Zehra Vergiveren, 1 Temmuz 1960 tarihinde Nevşehir’in merkez..

70 Yaşında Bilgisayar Öğreniyor

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi tarafından 19, eğitim döneminde açılan bilgisayar kursuna kayıt yaptıran 2 çocuk ve 2 torun sahibi emekli öğretmen Zehra Vergiveren, 1 Temmuz 1960 tarihinde Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Kaymaklı beldesinde başladığı sınıf öğretmenliği görevini, 1985 yılının Ekim ayında Ankara’da tamamladıktan sonra emekli oldu.

Nevşehir dışında olan çocukları ve torunları ile daha uzun süre görüşebilmek için bilgisayar kullanımının en temel şart olduğunu söyleyen 70 yaşındaki emekli eğitimci Zehra Vergiveren, "26 yıllık Milli Eğitim hizmetinden sonra emekli oldum.

Nevşehir dışında yaşayan çocuklarım ve torunlarımla daha fazla iletişim kurabilmek ve çağın en önemli teknolojik yeniliğini daha yakından tanıyabilmek için bilgisayar kullanmanın gerekli olduğunu biliyordum, ama kısmet bu güne imiş, evime de bilgisayar aldım.

Kurs öğretmenimiz Naile Çavuş’un yakın ilgisi ile bilgisayar kullanmayı daha da ilerleteceğim. Bu arada internet konusunda da uzman olmaya çalışıyorum. Bilgisayar bilmek artık toplumun olmazsa olmazları arasında. Herkesin bilgisayar öğrenmesi gerektiğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL