67 Yaşında Gelinlik Giydi

Dünya Hali
Kızılcahamam Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 67 yaşındaki Muharrem Zorlu ile 77 yaşındaki Hanım Kılıç, düzenlenen nikah töreniyle hayatlarını birleştirdi. Kızılcahamam Belediye...
EMOJİLE

Kızılcahamam Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 67 yaşındaki Muharrem Zorlu ile 77 yaşındaki Hanım Kılıç, düzenlenen nikah töreniyle hayatlarını birleştirdi.

Kızılcahamam Belediyesi ve Huzurevi yetkililerinin katkısıyla gerçekleşen nikahla birbirlerine ”evet” diyen çift, ilk danslarının ardından pastalarını kesip, objektiflere poz verdiler.

Huzurevi sakinlerinden Muharrem Zorlu (67) ile Hanım Kılıç (77) çifti, evlenmek istediklerini huzurevi yetkililerine bildirdi. Bunun üzerine düğün hazırlıklarına başlanırken, Belediye, Hanım teyzeye gelinlik, Kaymakamlık da Muharrem amcaya damatlık temin etti. Nikah için resmi işlemlerin ardından, müzik organizasyonu yapıldı ve ikramlıklar hazırlandı.

Huzurevinin yemekhanesinde gerçekleşen nikahı kıyan Belediye Başkanı Ünal, öncelikle Hanım Kılıç’a ”evlenmek istiyor musunuz?” diye sordu, Kılıç’ın verdiği ”seviyorum, seviyorum” yanıtı törene katılanlar ve huzurevi sakinlerince alkışlandı. Hanım Kılıç’tan ”evet” yanıtını alan Ünal, aynı soruyu Muharrem Zorluya da yöneltti. Çiftin ve şahitlerin ”evet” demesinin, imzaların atılmasının ardından Coşkun Ünal, evlilik cüzdanını Hanım Kılıç’a verdi. Hanım Kılıç, eşinin ayağına basmayı da ihmal etmedi.

Törenin ardından Ünal, çifte bir ömür boyu mutluluk dileklerini ileterek Kur-an’ı Kerim, Türk Bayrağı, iki çam fidanı ve altın hediye etti. Çift ilk danslarını yaptıktan sonra üzerinde ”ikinci baharımızı yaşıyoruz” yazılı düğün pastalarını kestiler ve birbirlerine ikram ettiler.

Nikah töreni huzurevi sakinleri ve çalışanlarının müzik eşliğinde gönüllerince eğlenmesiyle devam ederken, AA muhabirinin sorularını yanıtlayan damat Muharrem Zorlu, çok mutlu olduğunu söyledi. Hanım Kılıç’la huzurevinde tanıştıklarını anlatan Zorlu, ”Evlenmek istediğimizi bildirdik, sağolsunlar her türlü yardımı yaptılar. Bize bu imkanı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

”Seninle hayırlı bir yola çıkmak, evlenmek istiyorum”

Yaklaşık 1.5 yıldır huzurevinde kaldığını belirten Zorlu, ”Düşüncelerimi önce gidip ben söyledim. ‘Seninle hayırlı bir yola çıkmak, evlenmek istiyorum’ dedim. O da düşünmek istediğini söyledi. Sonra tamam dedi. Bugün de düğünümüz oluyor. Allah hayırlı geçimler versin” diye konuştu. Hanım Kılıç da çok mutlu olduğunu ifade etti.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, huzurevinin yaklaşık 2 yıl önce hizmet vermeye başladığını ve 58 kişinin kaldığını söyledi.

Huzurevinde çok önemli bir hizmet verdiklerini ifade eden Ünal, ”Şimdi bir düğüne ev sahipliği yapıyoruz. Hanım teyze ve Muharrem amca burada tanışmışlar. Biz de Belediye olarak elimizden gelen her türlü yardımı yaptık ve onlar hayatlarını birleştirdiler. İnşallah mesut bahtiyar bir ömrü birlikte geçirirler. En kötü günleri böyle olsun” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Ünal, çiftin Kızılcahamam Belediyesine ait bir otelde 2 gün balayı yapacağını, uzağa gitmek istemedikleri için kendilerini orada ağırlayacaklarını sözlerine ekledi.

AA