Dünya Hali

490 metre yükseklikte hatıra pozu!

İngiliz maceraperest dağcı ölüme adeta meydan okuyan bir gösteriyle yürekleri ağza getirdi. İskoçya’nın Orkney Adalarında dünyanın en tehlikeli kaya tırmanışını herhangi bir emniyet aleti kullanmadan gerçekleştiren İngiliz Dave MacLeod bir..

490 metre yükseklikte hatıra pozu!

İngiliz maceraperest dağcı ölüme adeta meydan okuyan bir gösteriyle yürekleri ağza getirdi. İskoçya’nın Orkney Adalarında dünyanın en tehlikeli kaya tırmanışını herhangi bir emniyet aleti kullanmadan gerçekleştiren İngiliz Dave MacLeod bir ilke imza attı.
İngiliz maceraperest Dave MacLeod, İngiltere’nin en yüksek kayalığında baş döndürücü bir gösteri yaptı.

KORKUSUZ DAĞCI NEFES KESTİ

Ellerini kullanarak asıldığı kayalara düşmesini engellemek adına sadece iple bağlanan MacLeod 150 metre yüksekliğe ulaştığında hatıra fotoğrafı çektirdi. 10 saat süren tırmanış 490 metre yükseklikte, zirvede sona erdi.

15 yaşında dağ tırmanışlarına başlayan MacLeod bir çok kişinin bakmaktan korktuğu bir yüksekliğe tırmanmanın dağcılar için çok ürkütücü olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Deneyimli bir dağcı için normal bir tırmanıştı. Zirveye vardığınızda ve önünüzdeki açıklığı gördüğünüzde yaşadığınız haz inanılmaz.”

İskoçya’nın St. John’s Head kayalıklarına sadece ellerini kullanarak tırmanan MacLeod, bu alanda ilk kişi olmayı başardı. Yaklaşık 300 metre yükseklikte parmak uçlarıyla tutunan MacLeod, tırmanırken ip kullanmadı. MacLeod, ipleri sadece güvenlik için hazır tuttu. 15 yaşından beri kayalara tırmanan maceraperest MacLeod’ı fotoğraflarını Lukasz Warzecha çekti.

Haber7
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL