470 bin tl dolandırdılar

Dünya Hali
Adana İl Emniyet Müdürlüğü Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü sivil araştırma ekipleri, şikayetler üzerine başlattığı soruşturmada, terör örgütü PKK ‘nın adını kullanan kişilerin, iş adamlarını, &qu...
EMOJİLE

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü sivil araştırma ekipleri, şikayetler üzerine başlattığı soruşturmada, terör örgütü PKK ‘nın adını kullanan kişilerin, iş adamlarını, "Banka hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Vereceğimiz hesaba para yatırırsanız, bu kişileri yakalayabiliriz. Paranız daha sonra iade edilecek" diye korkutarak dolandırdığını belirledi. İlk belirlemelere göre, dolandırıcı ların İstanbul’dan M.C.’yi 155 bin, İzmir’den A.K’yi 200 bin, Eskişehir’den A.D.’yi 60 bin, Adana’dan R.C.’yi ise 55 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı. Polis, dolandırılan kişilerin verdiği bilgilerle banka hesapları ve telefon kayıtlarını izledi. Takip sonucu, şüpheliler Mahmut A., Cengiz T., Halil G., İbrahim G., Sedat T., Ahmet K., Alper A. ve Ömer E. yakalandı. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

"DEVLET TELEFON EDEREK PARA İSTEMEZ"

Polis yetkilileri halkı uyararırken, hiç bir kamu görevlisinin telefon ederek para istemeyeceğini hatırlatırken şu uyarılarda bulundu:

"Polis, asker ve Cumhuriyet Savcısı, vatandaşları arayıp para istemez. Ayrıca hiç bir görevli yaptığı soruşturma hakkında vatandaşa bilgi vermez. Bu yüzden vatandaşlarımız, kendilerini arayarak para isteyen kişilerin verdiği hesaplara kesinlikle para yatırmasın. Mağdur olmasın. Kendilerini bu şekilde arayan dolandırıcıları hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbar etsin."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme