400 Kiloluk Köpekbalığı Yakalandı

Fethiye’nin Göcek beldesinde balıkçılık yapan Ali Akboyun, dün akşam saatlerinde avlanmak üzere denize açıldı.
Mercan avı için açılan Akboyun ve ekibinin oltasına, gece geç saatlerde camgöz cinsi dev köpek balığı takıldı. 400 kilo ağırlığında ve 4 metre uzunluğunda olan köpek balığını güçlükle tekneye alan balıkçılar, avlanmayı yarıda bırakarak Göcek iskelesine döndü.

Dev köpek balığı belde sakinleri tarafından şaşkınlıkla izlendi. Özellikle çocukların balığa ilgisi büyük oldu. Vatandaşlar cep telefonları ile bu anı kaydederken, yakalanan köpek balığı parçalanmak ve İzmir’e gönderilmek üzere iş makinası ile soğuk hava deposuna çekildi.

Mercan avlamak için çıktığı denizden dev köpek balığı ile dönen balıkçı Ali Akboyun, oldukça bereketli bir av geçirdiğini söyledi. Oltaya takılan dev köpek balığını tekneye almak için yaklaşık 1,5 saat mücadele verdiğini anlatan Akboyun, “Bu balık cinsinin tehlikeli olmadığını biliyoruz. Ama olası bir kan kokusunda veya balıkların havyar dönemlerinde tehlike oluşturduğunu da biliyoruz. Bu yüzden tekneye çekerken çekincemiz vardı, ama yine de karaya getirmeyi başardık.” dedi.

CİHAN