4 kişilik bir ailenin kar tatili kaç lira tutar?

Dünya Hali
  Türkiye genelinde son bir haftadır etkisini hissettiren ve yarıyıl tatili öncesine denk gelen yoğun kar yağışı özellikle kayak merkezlerinin bulunduğu bölgelerdeki turizmcileri sevindirdi. Türk...
EMOJİLE

 

Türkiye genelinde son bir haftadır etkisini hissettiren ve yarıyıl tatili öncesine denk gelen yoğun kar yağışı özellikle kayak merkezlerinin bulunduğu bölgelerdeki turizmcileri sevindirdi.

Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde etkili olan kar yağışlarının özellikle kayak merkezlerini olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Etkili olan kar yağışları ve yaklaşan yarıyıl tatili dikkate alındığında otel rezervasyonlarında ciddi artış görüldüğünü belirten Ulusoy, ”Seyahat acentelerinden aldığımız bilgiye göre, kayak merkezleri ve otellerdeki doluluk oranın yüzde 90’a ulaştı” dedi.

Ulusoy, geçen yıl kayak merkezlerine beklenen oranda kar yağışının olmadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

”Geçen yıl kayak merkezlerinde kar kalınlığı çok azdı. Hatta Erzurum’daki kış olimpiyatları bile yapay karla yapılmıştı. Bu yıl ise kar yağışı özellikle kayak merkezlerindeki turizmcileri sevindirdi.

Türkiye’de bu yıl kış turizminde öne çıkan nokta, kayak merkezleri olacaktır. Seyahat acenteleriyle yaptığımız görüşmelerde bu yıl kış turizminde ilginin geçen yıla göre yüzde 20 civarında artığını görüyoruz.

Yarıyıl tatiline çıkacak vatandaşlarımızın tercihleri yoğun olarak kayak merkezlerine olacaktır. Uludağ başta olmak üzere Kartalkaya, Palandöken, Kartepe ve Abant’a ilgi fazla oluyor. İstanbul’a yakın çevreler ile Antalya ve termal bölgeleri de yoğun ilgi görüyor.”

”4 kişilik bir aile bir gece için 500 lira ayırmalı”

Yarıyıl tatilini kış turizm merkezlerinde geçirecek 4 kişilik bir ailenin harcamalarına da değinin Ulusoy, ”Yarıyıl tatilini kayak merkezlerinde geçirecek bir ailenin bir gecelik ayırması gereken ücret ortalama 500 liradır.

Ama bu ücret otel, yol ve alınan hizmetlere göre azalabilir ya da artabilir. 500 lira ayrılması gereken ideal bir ücrettir” diye konuştu.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme