38 PKK sığınağına baskın!

Dünya Hali
Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, vatandaş ihbarı üzerine bölgeye özel eğitimli asker ve korucuların katılımı ile gerçekleştirilen hava destekli operasyonda PKK terör örgütüne büyük darbe...
EMOJİLE

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, vatandaş ihbarı üzerine bölgeye özel eğitimli asker ve korucuların katılımı ile gerçekleştirilen hava destekli operasyonda PKK terör örgütüne büyük darbe vurulduğu belirtildi.

Açıklamada, "23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından 10-14 Aralık 2012 tarihleri arasında Bestler-Dereler bölgesinde vatandaşlarımızın verdiği bilgiler ve yapılan istihbari değerlendirmeler ışığında ilimiz merkez ve ilçelerinde saldırılar yapmayı planlayan terör örgütüne yönelik askeri birliklerimiz ve köy korucularıyla beraber hava destekli operasyon icra edilmiştir. Teröristlerin Şırnak kırsalı Bestler-Dereler bölgesinde kışı geçirmek için yaptıkları hazırlıklara yönelik şiddetli soğuk ve iklim koşullarında icra edilen operasyonda 32 sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir.

Ayrıca operasyonda 60 kilogram patlayıcı, 180 kilogram jel yakıt, 650 metre kablo, 6 adet basma düzeneği ve Eyp, 4 adet sensör, 11 adet büyük pil, 10 saniyeli fitil, bol miktarda muhtelif mühimmat, 8 çuval sağlık malzemesi, bol miktarda ilaç ile yüzlerce teröriste kış ayı boyunca yetecek miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. İlimizin gelişmesinin ve refahın artmasının en büyük engeli olan, bölge halkını, kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef alan, halkımızın alın teri ve emeği ile kazandığı, bir lokma ekmeğini bile ona çok görüp gasp eden, fakir aile çocuklarının kanı üzerinden saltanatlarını sürdüren karanlık odakların maşası bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir" denildi.

BİNGÖL’DE PKK’YA AİT 6 SIĞINAK BULUNDU

Bingöl ‘de güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlarda terör örgütü mensuplarına ait 6 sığınak bulunduğu bildirildi.

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçleri tarafından Bingöl Merkez- Ortaçanak köyü ile Genç ilçesi Yeniyazı köyü kırsal alanında icra edilen operasyonel faaliyet sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarına ait, arazide gizlenmiş vaziyette 6 sığınak tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, sığınaklarda yapılan aramalarda, 5 kilogram amonyum nitrat ile bol miktarda yiyecek, giyecek ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği ifade edildi. Açıklamada "Bingöl ve Genç Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatıyla ele geçirilen malzemeler olay yerinde imha edilmiş olup, sığınaklar tahrip edilmiştir. Bingöl ili genelinde, kış şartlarında operasyonlara aralıksız devam edilmektedir" denildi.

samanyolu haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme