2B arazilerinin satışına kolaylık geliyor

Dünya Hali
2B olarak adlandırılan orman vasfını kaybetmiş arazilerle ilgili yeni kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde.. AK Parti grup başkanvekillerinin Meclis Başkanlığı’na verdiği kanun t...
EMOJİLE

2B olarak adlandırılan orman vasfını kaybetmiş arazilerle ilgili yeni kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde..

AK Parti grup başkanvekillerinin Meclis Başkanlığı’na verdiği kanun teklifi, dar gelirli vatandaşlara arazi satışlarında kolaylık getiriyor. Alım gücü olmayan vatandaşlara, 400 metre kareye kadar olan arsalarda indirim uygulanacak. Hak sahiplerine doğrudan satılacak 400 metrekareye kadar taşınmazların rayiç bedeli yüzde 50’ye düşürülecek.

İstanbul’da 2B arazisinin en çok bulunduğu ilçelerden biri olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yeni uygulamanın alım gücü olmayan vatandaşlara kolaylık getireceğini söyledi. Çelikbilek; ‘’Bu yasanın Beykozluya getirdiği iyi imkan şu; 400 metrekarenin altında 10 bine yakın parsel var. Bu parsellere rayiç bedelin yüzde 50’sini ödeyecekler, peşin alınırsa yüzde 40’ını ödeyecekler. Vatandaşımız bu konuda çok karlı çıkacak" dedi.

Öte yandan birden fazla taşınmazda hak sahibi olunması halinde, yüzde 50 satış bedeli hesaplanması, hak sahibinin tercih edeceği sadece bir taşınmaz için hesaplanacak.
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni’ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

dünyabülteni.net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme