Dünya Hali

271 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Gümüşhane’de, hafta başından itibaren etkili olan soğuk hava ve kar yağışı dolayısıyla, hava sıcaklığı uzun yıllar sonra eksi 24 dereceye kadar düştü. Soğuk havanın etkisiyle Harşit Çayı üzerinde bulunan Torul..

271 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Gümüşhane’de, hafta başından itibaren etkili olan soğuk hava ve kar yağışı dolayısıyla, hava sıcaklığı uzun yıllar sonra eksi 24 dereceye kadar düştü. Soğuk havanın etkisiyle Harşit Çayı üzerinde bulunan Torul ile Kürtün Baraj Gölünün bazı bölümlerinde buz tabakası oluştu.

-Adana-

Kozan Orman İşletme Müdürü Atilla Özalp, Çamdere ve Yanalerik köylerindeki ormanlık alanlara yiyecek bırakıldığını söyledi. Özalp, duyarlı vatandaşlar ve esnaftan toplanan 1200 bayat ekmek, simit, pasta, 500 kilo buğday ve yem gibi yiyecekleri yaban hayvanları için doğaya bırakmaya başladıklarını belirtti.

Kış şartlarında hayvanların yiyecek bulmada zorlandıklarını, bazen telef olduğunu kaydeden Özalp, ”Vatandaşlarımız, evlerindeki bayat ekmekleri, yem ve diğer yiyecekleri bizlere getirerek, ormanlarda doğal hayatın sürmesine katkı sağlayabilir”dedi

-Adıyaman-

Çelikhan ilçesine bağlı Yeşilyayla, Mutlu, İzci köy grup yolları, Özel İdareye bağlı iş makinelerinin çalışmaları sonucunda açıldı. Köy yollarının kapalı olması nedeniyle ilçedeki akraba ve yakınlarının yanında kalmak zorunda olan 42 kişi, yolların açılmasının ardından köylerine ulaştı.

Çelikhan Kaymakamı Murat Uz, İl Özel İdaresi’nin 2 dozer, greyder ve kepçeyle aralıksız çalıştığını, kendisinin de çalışmaları yerinde takip ettiğini ifade ederek, ”Buralarda yaklaşık 3-4 metre kar var. Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için ekiplerimiz 3 gündür bu yolda çalışıyor. İnşallah köylülerimizin sıkıntılarını gidereceğiz” dedi.

-Balıkesir-

Balıkesir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde ana yollardaki trafik akışının aksamaması için başlatılan çalışmalara 3 tuzlama makinesi, 3 greyder, 10 kepçenin yanı sıra 10 tuzlama ekibinin katıldığı ifade edildi.

Belediye yetkilileri, kar yağışının sona ermesinin ardından, kürenen ve yol kenarlarında biriken karların toplanarak derelere taşındığını kaydetti.

-Kapalı köy yolları-

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Gümüşhane, Balıkesir ve Hakkari’de toplam 271 köy ve 70 mezra yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Kapalı köy yollarının il özel idaresi ve karayolları ekipleri tarafından ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL