Dünya Hali

23 Yaşında Anneanne Oldu

11 yaşında evlenen genç anne, 12 yaşında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kızı da okulu bırakıp annesi gibi 11 yaşında evlenip anne oldu. Romanya’da 23 yaşında bir kadın, dünyanın en..

23 Yaşında Anneanne Oldu

11 yaşında evlenen genç anne, 12 yaşında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kızı da okulu bırakıp annesi gibi 11 yaşında evlenip anne oldu.

Romanya’da 23 yaşında bir kadın, dünyanın en genç anneannesi oldu.Romanya’nın Investi köyünde yaşayan Rifca Stanescu isimli genç kadın, kızı Maria’yı 12 yaşındayken dünyaya getirdi.
 
Maria ise annesinin okula devam etmesi için yaptığı tüm ısrara rağmen, 11 yaşındayken bir erkek çocuk sahibi oldu.
 
Böylece Rifca, dünyanın bilinen en genç anneannesi oldu.
 
Şu an 25 yaşında olan Rifca, Daily Mail gazetesine verdiği röportajda, "Anneanne olduğum için mutluyum ama kızım için daha iyi bir gelecek umardım" dedi.
 
TORUNU DA NİŞANLI

Rifca’nın torunu Ion henüz 3 yaşında bile değil. Ancak o da şimdiden, 8 yaşında bir kızla nişanlanmış. 
 
1985’te doğan Rifca, 13 yaşındaki kuyumcu Ionel Stanescu’ya aşık olmuş ve tanıştıktan bir sene sonra evlenmişler. İki sevgili, büyükleri kendilerini ayırmasın ve evlenmeleri garanti olsun diye bir geceyi birlikte geçirmişler ve durumu ailelerine anlatmışlar.
 
İLK BAŞLARDA ÇOK KAVGA ETMİŞLER

Erken yaşta evliliğin, Romanlar için bir gelenek olduğunu söyleyen Rifca, yine de ilk başlarda çok kavga çıktığını, hatta babasının kocasına bıçakla saldırdığını anlattı.
 
Ailesi tarafından babaevine geri götürülen çocuk gelin, ayrılığa dayanamayıp eşinin yanına geri dönmüş.
 
Maria’nın doğumundan sonraysa bütün bu kavgalar sona ermiş.

haber7.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL