16 Göçmen Dövülerek Öldürüldü

Dünya Hali
Yaklaşık 8 ay süren takibin ardından çetenin izine rastlayan polis, operasyon başlattı. İstanbul’da 24 adrese düzenlenen eşzamanlı baskınlarda aralarında çete lideri Ercan Çiftçi’nin de bu...
EMOJİLE

Yaklaşık 8 ay süren takibin ardından çetenin izine rastlayan polis, operasyon başlattı. İstanbul’da 24 adrese düzenlenen eşzamanlı baskınlarda aralarında çete lideri Ercan Çiftçi’nin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Polis operasyon düzenleyerek yeni bir facianın da önüne geçti.

Büyükçekmece’de çeteye ait bir minibüsü durduran polis, 12 kişilik araca 36 göçmenin doldurulduğunu gördü. Araçta ayrıca 4 adet plastik bot ve kürek ele geçirildi. Çetenin 3 kişilik plastik havuz botlarına 9 kişiyi bindireceği ve Meriç Nehri’nin azgın sularından aralarında kadınların da olduğu göçmenleri Yunanistan’a geçireceği belirlendi. 24 zanlıdan aralarında Çiftçi’nin de olduğu 21 kişi tutuklandı.

‘BÜYÜK ZARAR’
Çete üyelerinin telefon görüşmeleri mahkemeye sunulan dava dosyasında yer aldı. 16 kişinin öldüğü olayı “büyük bir maddi zarar” olarak niteleyen Ercan Çiftçi ve adamları, göçmenleri “top kumaş” olarak tanımlıyor.

İŞTE O KONUŞMALAR:

-Ercan Çiftçi: Yahu önceki gece eleman buraya geldi. Biliyor musun ne yapmış?  -Kazım Atalay: Ne yapmış? 
-E.Ç.: Sopayla dövmüş onları, atmış suya p.. oğlu p..
-K.A.: Gerçekten mi ya?
-E.Ç.: 2 defa oldu biliyor musun? Hiçbir şey kalmadı elimizde. Para kazanamayız böyle giderse.
-K.A.: Evet doğru.
-E.Ç.: Biz sağlam bir şey yapmassak, kimse bize artık iş vermez. Göçmenler “Su çok derin, akıntı hızlı” deyip suya girmek istememiş. Geri zekâlılar da sopalarla dövmeye başlamış. Hepsini döve döve suya zorla atmışlar.
-K.A.: Peki sen ne dedin?
-E.Ç.: Karşı tarafa dedim ki: “Biz diğer tarafa dağdan geçirdik. Belki tırmanamayınca suya girmişlerdir. Böyle olmuştur.”

Nihat Uludağ/ Haberturk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme