Dünya Hali

117’lik Hasan Dede Şaşırttı

Yavuzeli İlçesi’nin Büyükkarakuyu Köyü’nde oturan 8 çocuk babası Hasan Bilici, 15 gün önce tuvalete girerken yere düşüp başını taşa çarptı. Yakınları tarafında getirildiği 25 Aralık Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi’nde..

117’lik Hasan Dede Şaşırttı

Yavuzeli İlçesi’nin Büyükkarakuyu Köyü’nde oturan 8 çocuk babası Hasan Bilici, 15 gün önce tuvalete girerken yere düşüp başını taşa çarptı. Yakınları tarafında getirildiği 25 Aralık Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi’nde tedaviye alınan Hasan Bilici’nin 17 yıl önce de aynı serviste ameliyat edildiği ortaya çıktı. 100 yaşında iken geçirdiği trafik kazası sonucunda getirildiği hastanede Hasan Bilici’yi ’70 yaşındayım’ dediği için ameliyat eden Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Vehbi Sertbaş, şöyle dedi:
 
"İlk kez 117 yaşında bir hastayla karşılaştım. Bu hasta 100 yaşındayken de bana getirilmiş ve yaşı nedeniyle riskli olan ameliyatı yapmakta tereddüt edince ’70 yaşındayım’ diyerek ameliyat olmuştu. Kafa travması sonucu hastanın durumu ağırdı. 15 gündür tedavi görüyor. Kısmen düzeldi. Yaşlı olduğu için beyinde ve beyin damarlarında ciddi dolaşım bozukluğu var. Onun dışında ciddi bir sağlık problemi yok."
 
Hastanede babasına refakat eden en küçük oğlu 58 yaşındaki Ali Bilici ise, babasının nüfus kaydına göre 117 yaşında olduğunu uzun yaşamı boyunca birinci ve 2’inci Dünya Savaşı’na, Cumhuriyet’in kuruluşuna, darbelere ve birçok olaylara tanık olduğunu, en çok yoğurt ve pekmezi sevdiğini söyledi. Babasının uzun yaşamasını yediği sağlıklı gıdalara bağladığını belirten Bilici, "Babam yokluk içinde büyüdü, ama ibadetinden hiç vazgeçmedi. Alkol ve sigara da kullanmıyor. Bugüne kadar ciddi bir sağlık problemiyle karşılaşmadı. Hastanede yapılan testlerde de sadece düşme sonucu beyninde bir sıkıntı olduğunu öğrendik. Ama sağlık durumunun giderek düzeliyor" diye konuştu.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL