104 yaşında emekli oldu

Dünya Hali
Bursa’da yaşayan 104 yaşındaki İbrahim Eren, Türkiye’de en yaşlı emekli olan kişi oldu. 1908 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya gelen 6 çocuk ve 60 torun sahibi Eren ilk maaşıyl...
EMOJİLE

Bursa’da yaşayan 104 yaşındaki İbrahim Eren, Türkiye’de en yaşlı emekli olan kişi oldu. 1908 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya gelen 6 çocuk ve 60 torun sahibi Eren ilk maaşıyla, 2004’te vefat eden eşinin İstanbul Eyüp Sultan’daki mezarını yaptıracağını, daha sonra da gezeceğini söyledi.

Merkez Osmangazi İlçesi Doğanbey Mahallesi’nde yaşayan ve iş buldukça inşaatlarda çalışan İbrahim Eren emekli olabilmek için geçen yıl SGK Bursa İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak ilk kez 39 yıl önce sigortalı olan 104 yaşındaki İbrahim Eren, burada 9 aylık prim gününün eksik olduğunu öğrendi. Prim günlerini doldurmak için 103 yaşındayken bir inşaatta bekçilik yapan İbrahim Eren, 3 bin 600 günü tamamlayınca, emekliliğe hak kazandı.

Eren, “Allah emeği geçen herkesten razı olsun. İlk maaşımla eşimin mezarını yaptıracağım. Ömrümün kalan kısmında ise maaşımla geçineceğim. Ben 104 yaşına kadar ’az ye çok gez’ anlayışıyla yaşadım. Bundan sonra daha çok gezeceğim” diye konuştu.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme