Dünya Hali

1 Milyar Dolarlık Yüzen Şehir

Haberin Foto Galerisi İçin Tıklayınız… Hiper-yat olarak adlandırılan yüzer şehir projesi kendi Grand Prix’sine bile sahip olacak. Yacht Island Design firmasının "Monaco Caddeleri" adlı projesiyle, Damonako Prensliği’ndeki gazino ve otellerin..

1 Milyar Dolarlık Yüzen Şehir

Haberin Foto Galerisi İçin Tıklayınız…

Hiper-yat olarak adlandırılan yüzer şehir projesi kendi Grand Prix’sine bile sahip olacak. Yacht Island Design firmasının "Monaco Caddeleri" adlı projesiyle, Damonako Prensliği’ndeki gazino ve otellerin iç mekanlarını andıran süper bir yat tasarlandı.

Yatta, Formula araba yarışlarının yapıldığı caddelerdeki önemli binalara ve işaretlere de yer verildi.

Firma, "Tropikal Ada Cenneti" adlı projesiyle de Karayipler, Hint Okyanusu ve Polinezya adalarındakine benzer ıssız ada temalı, bir yanardağı ve şelalesi bulunan özel bir yatı da hayata geçirmeye hazırlanıyor. (İlgili haber için tıklayınız)

Toplam genişliği 90 metre olan yat 10 kişiye ev sahipliği yapacak. Dizel bir motorun güç vereceği yat, çelik yapı üzerine alüminyum ve FRP maddesinden imal edilecek.

Hiper yatta daha küçük yatlar için de bir platform bulunacak böylece konuklar istediklerinde bir yere daha pratik şekilde ulaşabilecekler.

Haber Türk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL