Ya Orada Olmasaydılar?

Doğal Yaşam
Iowa’nın başkenti Des Moines‘te bulunan Des Moines nehri yakınında botu ters dönen ve azgın sulara kapılan kadın bir inşaat işçisi tarafından kurtarıldı. Bir vinçten beline bağlanan halatl...
EMOJİLE

Iowa’nın başkenti Des Moines‘te bulunan Des Moines nehri yakınında botu ters dönen ve azgın sulara kapılan kadın bir inşaat işçisi tarafından kurtarıldı.

Bir vinçten beline bağlanan halatla azgın suların üzerinde aşağı sarkıtılan kahraman işçi, elini uzatarak kadını kurtarmayı başardı.

Dün yaşanan olayda inşaat işçisinin kadının çırpındığını görmesi üzerine hızlı düşünerek vinçi kullanmaya karar vermesiyle genç kadın boğulmaktan kurtulurken, kadının kocası kurtarılamadı.

Olayın tanıklardından işçi Joe Lowe, kadının kocasının bir yere tutunmaya çalıştığını, ama başaramadığını bu sırada karısına "Can yeleğini giy" diye seslendiğini anlattı.

Kadının can yeleği sayesinde bir buçuk saatten fazla süren kurtarma operasyonu süresince azgın suların üstünde kalmayı başarabildiği belirtiliyor.

Kadını kurtarmak üzere önce kurtarma ekipleri bir bottan suya cankurtaran malzemeleri attı. Ancak bu girişim başarılı olmadı. Çünkü şiddetli akıntı kadının bu malzemelere ulaşmasına izin vermiyordu. Ardından kahraman işçi Jason Oglesbee vincin ucuna halatla bağlanma fikrini ortaya attı. İkinci girişim böylece başarılı oldu ve Oglesbee kadına ulaşmayı başardı.

Olayın ardından medyaya konuşmak istemeyen ve kurtarmanın ekip sayesinde başarılı olduğunu söyleyen Oglesbee  sadece sakin bir tavırla, "Sadece beni bağladılar ve suya doğru sarkıttılar ve onu yakaladım. Elimi sıkı tutmasını söyledim. Büyük bir şey değil. Bütün bir ekibin işi" diye konuştu.

Des Moines polisi de işçilerin kadını görür görmez vinci kullanmalarının çok akıllıca olduğunu söyleyerek, teşekkür etti.

Kadının kurtarılmasından 25 dakika sonra 60 yaşlarındaki kocasının cesedine ulaşıldı. Hastaneye kaldırılan kadının durumunun iyiye gittiği açıklandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme