Uğur Işılak Bayrampaşa’daydı

Doğal Yaşam
Bayrampaşa Belediyesi’nin Ramazan ayına özel hazırladığı eski Bayrampaşa Cezaevi’ndeki Ramazan Evi binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Ramazan Şenlikleri’nde iftar çadırında 2000 k...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediyesi’nin Ramazan ayına özel hazırladığı eski Bayrampaşa Cezaevi’ndeki Ramazan Evi binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor.

Ramazan Şenlikleri’nde iftar çadırında 2000 kişi oruç açarken, iftar sonrası şenlik etkinlikleri düzenleniyor. Şenliklerde özellikle Orta oyunu ve Hacivat-Karagöz gösterileri genç-yaşlı herkesin ilgisini çekerken, Ramazan’ın birinci günü sanatçı Uğur Işılak’ın verdiği konser Bayrampaşalıları mutlu etti.

Ramazan çadırında 2000 civarı bir seyirci heyecanla programı takip ederken çadır dışında kurulan stantlarda ve lunaparkta ise binlerce aile çocuklarıyla beraber doyasıya eğlendi… Çocukların çoğunluğu ise şenlikler kapsamında kurulan lunaparkta eğlenerek vakit geçirdi.

Geceye Bereket Konvoyu’nun Bosna-Hersek‘teki Mostar iftar programında olduğu için katılamayan Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin konser öncesi okunan mesajında ise ‘’Geçtiğimiz yıl törenle kapanışını gerçekleştirdiğimiz Bayrampaşa Cezaevinde ilk Ramazan programını gerçekleştirmiştik. Bayrampaşalı hemşehrilerimiz yıllar boyunca cezaevinin sıkıntısını, stresini çocuklarıyla beraber yaşadılar. Ve en sonunda cezaevini artık Eski Bayrampaşa Cezaevi diye anıyoruz. Çünkü Bayrampaşamızda artık bir cezaevi yok. Bizlere ne mutlu ki artık bu mekanda Ramazan Eğlenceleri düzenliyoruz. Çocuklarımız gençlerimiz buradaki çatışmaları değil eğlenceleri, binlerce kişiyle açılan iftarları hatırlayacak artık” ifadelerine yer verildi.

Şenliklerin tüm Ramazan ayı boyunca devam edeceği belirtiliyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme