Türk Günü Yürüyüşüne Saldırı

Doğal Yaşam
Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen "Türk Günü Yürüyüşü"ne katılan Türklerin üzerine yol kenarındaki apartmanlardan insan pisliği, patates ve içi su dolu bir poşet atıldı...
EMOJİLE

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen "Türk Günü Yürüyüşü"ne katılan Türklerin üzerine yol kenarındaki apartmanlardan insan pisliği, patates ve içi su dolu bir poşet atıldığı iddia edildi.

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) düzenlediği Türk Günü programı, Viyana’nın 10. bölgesinde toplanan derneklerin folklor gösterisiyle başladı.

Cumhuriyet kuruluşunda mücadele eden şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından Türk ve Avusturya milli marşları çalındı.

Ardından katılımcılar, önceden belirlenen güzergahta 5 kilometre boyunca sürecek yürüyüşe geçtiler.

Vatan’ın haberine göre polis, Türk Günü yürüyüşü için belirlenen güzergahı araç trafiğine kapatırken, tramvay ve otobüs gibi kamu taşıtlarının kontrollü geçişine izin verdi.

ZABIT TUTULDU

Yürüyüşe katılanların Atatürk posteri ve Atatürk’ün vecizelerini içeren pankartlar ile Türkiye, KKTC ve Azerbaycan bayrakları taşıdıkları gözlendi.

Kortej, 10. Viyana’daki Gudrun caddesine geldiğinde bir grup Türk’ün tepkileriyle hareketlendi. Üzerlerine patates ve dışkı atıldığını iddia eden Türkler, durumu polise bildirdi.

Zabıt tutan polis, olayın büyümemesi için normal yürüyüşün devam etmesini sağladı. Yürüyüşe katılan bir Türk kadın ise "Bir kadın polis memuru olayı gördüğü halde ‘görmedim’ dedi. Orada 30 kişi gördü, bu memur görmediğini söyledi. Neyse ki diğer polis memurları ‘Biz gördük. Gereken yapılacak’ dediler" diye konuştu.

Pencereden kalabalığa içi su dolu poşet fırlattılar

Bu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra bir başka apartmanın camından, 20 yaşlarında olduğu gözlenen bir genç içi su dolu poşeti kalabalığın üstüne fırlattı.

Kimseye isabet etmeyen poşet yol ortasında patladı. Türklerin tepki gösterdiği genç, camdan sarkarak kalabalığa doğru zafer işareti yaptı.

2 bin kadar Türk, AKM’nin önünde toplanarak folklor gösterisini izledikten sonra dağıldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme