Şampiyonlara Promosyon Yarışı

Doğal Yaşam
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nın (ÖSS) geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlarına göre, birinci olan öğrencilere yağan teklifler, futbol transfer piyasasını aratmıyor. Türkiye’nin en...
EMOJİLE

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nın (ÖSS) geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlarına göre, birinci olan öğrencilere yağan teklifler, futbol transfer piyasasını aratmıyor. Türkiye’nin en başarılı öğrencilerini bünyesine katmak isteyen üniversiteler, gençlere birbirinden çekici teklifler sunuyorlar. Valilik, belediye, dershane, okul gibi yerlerden gelen hediyelerse dudak uçuklatan cinsten… ‘

Reklam yarışını ödülle sürdüren bazı dershaneler yurtdışı tatil programları yaparken bazı dershanelerden de son model araba sözü geliyor. Nitekim kendisine çeşitli kurumlardan takılan altınların sayısını bilmeyen Sözel 1 ve Eşit Ağırlık 1 birincisi Mustafa Öztürk, "Annem altınları çeyizime kaldırdı" diyor.

İşte Süper Gençler ve Süper Teklifler

Mustafa Öztürk (Sözel 1 ve Eşit Ağırlık 1 birincisi): Kadir Has Üniversitesi kayıt olması için 50 bin TL ve aylık burs, TOBB Üniversitesi de aylık bin 400 TL burs teklif etti. Ayrıca, Fatih Üniversitesi de görüşmek için Kayseri’ye bir temsilci yollayacak. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile Kayseri Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası birer dizüstü bilgisayar hediye etti. Mezun olduğu okul araba sözü verdi. Dershane para ödülü vaat etti. Belediye Başkanı, Vali, Kaymakam, Ticaret Odası gibi yerler de altın hediye etti.

Serhat Güzel (Sözel 2 birincisi): Fatih Üniversitesi’nden aylık 1000 TL burs teklifi aldı. Dershanesi Toyota Yaris marka araba hediye edecek ve yurtdışındaki üniversiteleri gezmesi için Amerika’ya gönderecek.

Çağatay Ermiş (Sayısal 2 birincisi): Bahçeşehir Üniversitesi’nden ciddi bir teklif aldığını ama açıklayamayacağını söyledi.

ÖSS birincilerinin ortak tercihini Tıp Fakülteleri oluşturuyor. Serhat Güzel Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni düşünürken, Çağatay Ermiş Bahçeşehir Tıp Fakültesi’ne gitmek istiyor. Hangi üniversiteyi seçeceği konusunda kararsız olan Mustafa Öztürk ise, aslında felsefe okumak istediğini fakat ailesinin doktor olmasını çok istediği için tıp okuyacağını anlatıyor.

Sabah