Paran mı Var, Derdin Var!

Doğal Yaşam
Milyoner Barman Dede’nin genç karısı ‘Kocam deli’ diyerek ‘vasi’ olmak istedi ama Yargıtay’dan gelen cevap netti: Evet akli dengesi bozuk, bu yüzden evlilik de geçe...
EMOJİLE

Milyoner Barman Dede’nin genç karısı ‘Kocam deli’ diyerek ‘vasi’ olmak istedi ama Yargıtay’dan gelen cevap netti: Evet akli dengesi bozuk, bu yüzden evlilik de geçersiz…

Adli Tıp Kurumu bu kez emsal teşkil edecek bir karara imza attı. Bu kararla "zengin ve yaşlılarla" servetleri için evlenenlere adeta tokat attı. 84 yaşındaki Mehmet Ali Barman, İstanbul Kireçburnu’nda 2 milyon liralık yalısı ve 100 milyonlarca liralık servetiyle "avcıların" hedefi haline gelmişti. Barman Dede’yi önce 50 yıllık avukat arkadaşı Niyazi Duranay kızı Sibel Duranay’ı "vasi" tayin ederek dolandırmaya kalkışmış, plan mahkeme tarafından bozulunca da başka "yöntemleri" devreye sokmuştu.

Vasi tayini istedi

Duranay, sürekli "evlenmek" isteyen Barman Dede’yi kendisinden 27 yaş küçük adliye memuru Nesrin Özben’le tanıştırmış ve dünya evine girmesine "vesile" olmuştu. Ancak Özben evlenir evlenmez "eşinin" mirasına göz dikmiş ve kocası aleyhinde "akli melekelerinin yerinde olmadığı ve vasi tayin edilmesi" konusunda dava açmıştı. Bunun üzerine Barman mahkeme kararıyla "akıl sağlığının" tespiti için hastaneye gönderilmişti.

Evliliğin iptali

Barmen Dede’ye, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Akıl Hastalıkları Hastanesi, Şişli Etfal Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi ve Adli Tıp 4. İhtisas Kurulu’ndan raporlar alındı ve sonuçlar Adli Tıp Genel Kurulu’nda incelendi. İşte 84 yaşındaki Barmen Dede’nin parasında gözü olan "eşine" tokat gibi cevap bu incelemeden sonra geldi. Kurul kısaca, "dedenin akli melekelerinin doğru karar alıp verme konusunda yeterli olmadığını dolayısıyla medeni kanunun 405. maddesi gereği medeni haklarının kısıtlanmasına" karar verdi. Yani kurul, Barmen’in ‘evlenirken’ de akli melekelerinin yerinde olmadığını belirterek "hem evliliğin iptali onayladı.

Bakıcılara: "Öldürün!

Kocasının servetine göz diken Özben’in planı mahkemeden dönünce yeni yöntemleri devreye soktu. İddiaya göre Nesrin Özben, Barman’ın bakıcıları Ali Yıldız ile Ayten Şafak’a "Onu balkondan aşağıya itin. Size ev, araba ve para veririm" dedi. Bakıcılar, konuyla ilgili savcılıkta daha önce ifade vermişti.

Hazine’den de ihtiyati tedbir

Bu arada Hazine de Mehmet Ali Barman’ın durumuyla yakından ilgilenmiş Kireçburnu’ndaki yalı ile banka hesaplarına ihtiyati tedbir konulmasını talep etmişti. Hazine geçtiğimiz yıl, Sarıyer Aile Mahkemesi’ne başvurarak, Barman çiftinin evliliğinin, "mutlak butlan" (tam geçersizlik hali) nedeniyle iptali istemiyle dava açmıştı. Mahkeme de Hazine’nin bu başvurusunu yerinde bulmuş ve Adli Tıp Kurumu’nun talebi raporlarıyla destekleyince dava açılmıştı. Mahkeme ayrıca Barman’ın çocuğu olmayan ve geçen yıl ölen kız kardeşi tarafından bırakılan mirasa da ihtiyati tedbir konulması kararı verdi.

‘Evlendiğimizden beri yatmadık!’

Akli dengesinin yerinde olmadığı "varsayılan" Mehmet Ali Barman, geçen hafta Sarıyer Adliyesi’ne başvurarak boşanma davası açmıştı. Barman dilekçesinde şunları söyledi: "Eşim Nesrin Özben evlendiğimizden beri benimle aynı yatakta yatmıyor. Aldatıldığımı hissediyorum. Üstelik sürekli aşağılıyor. Öldüğüm zaman mirasımın ve evimin ona kalmasını istemiyorum." 84’lük dede ayrıca yaşlı olduğunu vehuzura kavuşmak için davanın bir an önce sonuçlandırılmasını istedi. (Takvim)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme