Michael Jackson Öldürülmüş!

Doğal Yaşam
Michael Jackson‘ın ölüm nedeniyle ilgili araştırma bundan sonra yeni bir boyut kazanabilir. Jackson’a yapılan otopside uygulanan testlerin ilk sonuçları açıklandı. Los Angeles bölge adli s...
EMOJİLE

Michael Jackson‘ın ölüm nedeniyle ilgili araştırma bundan sonra yeni bir boyut kazanabilir. Jackson’a yapılan otopside uygulanan testlerin ilk sonuçları açıklandı.

Los Angeles bölge adli soruşturma yetkilileri, Jackson’a öldürücü bileşik oluşturan ilaçlar verildiğinin belirlendiğini ifade ederek, adli tıp testleri sonucu Jackson’ın vücudunda iki yatıştırıcı ilaçla birlikte güçlü ‘anestetik profol’ bulunduğunu kaydetti.

Adı belirtilmeyen yetkilinin açıklamasına göre, sonuçlar Jackson’ın öldüğü sırada yanında bulunan ve sanatçının fizik tedavisinden sorumlu Doktor Conrad Murray hakkında yasal işlemler yapılmasını gerektiriyor.

Avukatlar, bu durumda şarkıcının kişisel doktorunun daha çok zan altında kaldığını belirtiyor. Doktor Murray, şarkıcıya aşırı dozda ilaç vermekle suçlanıyor.

Jackson, 25 Haziran’da Los Angeles’taki evinde kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Otopsiden çıkan trajik ipuçları

Amerikalı ünlü şarkıcı Michael Jackson’a yapılan otopsi, yıldızın son günleri hakkında trajik ipuçları vermişti.

İddialara göre, yaklaşık 51 kiloya düşen ve adeta bir iskelete dönüşen sanatçının boş midesinden sadece yarı çözünmüş haplar çıkmıştı. Şarkıcının vücudunun pek çok yerinde, günde üç kez yapılan ağrı kesici enjeksiyonların izlerinin olduğu belirlenmişti. Kalbin yakınında yer alan 4 iğne izinin ise, Jackson’ı hayata döndürmek için yapılan adrenalin iğnelerinin izi olduğu ortaya çıkmıştı. Öldüğü sırada başında peruğu bulunan Jackson’ın, kafa derisinde hiç saç kalmadığı görülmüştü.

Otopside, ünlü şarkıcının dizlerinde sebebi açıklanamayan morluklar ve sırtında da yakın zamanlı bir düşmeden kaynaklanan kesikler tespit edilmişti.

Jackson’ın özel doktoru Murray ise pop kralına hiçbir güçlü analjezik vermediğini açıklamıştı. Murray’nin avukatı Edward Chernoff, Los Angeles Times gazetesine açıklamada bulunarak, “Murray’nin Michael Jackson’a ani ölümünden önce güçlü bir analjezik (ağrı kesici) enjekte ettiği yönündeki haberler tamamen yanlıştır” demişti. Chernoff açıklamasında, “Demerol verilmedi. (Bir başka analjezik) OxyContin de verilmedi” ifadesini kullanmıştı. Popun kralının ailesi ise yaptıkları açıklamalarda Jackson’ın cinayete kurban gittiği iddialarını uzun süre gündemde tutmuşlardı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme