Marmara’da Ulaşıma Sis Engeli

Doğal Yaşam
Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi‘nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 37 şileple tanker akşam saatlerinde başlayan, gece etkisini devam ettiren sis yüzünden görüş mesafesinin yer yer 2...
EMOJİLE

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi‘nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 37 şileple tanker akşam saatlerinde başlayan, gece etkisini devam ettiren sis yüzünden görüş mesafesinin yer yer 20 metreye düşmesi üzerine yollarına devam edemedi.

Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından telsiz anonsu ile boğazlardan geçmemeleri konusunda uyarılan gemiler, rotalarını Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek demirledi.
Geceyi, Şarköy sahilinde geçiren gemiler, sabaha kadar sirenlerini çalarak uyarıda bulundular.
Sisin, sabah saatlerinde etkisini azaltmasının ardından saat 07.40 sıralarında 30 yerli ve yabancı bandıralı şileple tanker Şarköy’den demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket ettiler.

7 gemi ise sisin tamamen etkisini kaybetmesi için Şarköy’de demirli olarak bekliyor.
Sis, Şarköylü balıkçıları da etkiledi. Sis yüzünden bazı balıkçı tekneleri balığa çıkamazken, Marmara Denizi’nde balıkta olan tekneler de geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındılar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme