Kolbastıcı Aranıyor

Doğal Yaşam
Halk Oyunları Federasyonu’nca açılan ve başvuru süresi Mayıs ayı sonunda bitecek olan, folklorik dans (kol bastı ve hoptek gibi) yarışmasına henüz başvuran olmadığı bildirildi. Halk Oyunları Fed...
EMOJİLE

Halk Oyunları Federasyonu’nca açılan ve başvuru süresi Mayıs ayı sonunda bitecek olan, folklorik dans (kol bastı ve hoptek gibi) yarışmasına henüz başvuran olmadığı bildirildi.

Halk Oyunları Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, kökeninde geleneksel dans kalıplarını barındıran ve ayrıca oluşumunda bale, modern dans bulunan tiyatral gösterilerle yarışmaya katılınabileceği şartnamede belirtildi. Kulüplerin yarışmaya, geleneksel düzenlemesiz ya da stilize düzenlemeli dalda katılmalarının gerektiği de yarışma şartnamesinde yer aldı.

Buna göre kulüplerin, Anadolu Ateşi ve benzeri çalışmalarla, Kolbastı, Hoptek gibi oyunlarla bu yarışmaya katılabilecekleri belirtildi. Açıklamada ayrıca bu yarışmaya katılmak isteyen kulüplerin, yukarıdaki şartları taşıması kaydıyla, Mayıs ayı sonuna kadar, Federasyona yazılı olarak başvuruda bulunmaları istendi.

Federasyon yetkilileri, sürekli televizyonda izledikleri Kolbastı ve Hoptek oynayanları, yarışma alanlarında da görmek istediklerini, ancak şu ana kadar Federasyona başvuran olmadığını ifade ettiler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme