Keşfetmeye Hazır mısınız?

Doğal Yaşam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen "İstanbul Kültür Gezileri", 13 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Kentin tarihi kültür mirasının İstanbul...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen "İstanbul Kültür Gezileri", 13 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Kentin tarihi kültür mirasının İstanbullular’a tanıtılması ve İstanbullu olma bilincinin artırılması amacıyla 2006 yılında başlatılan geziler, kültür tarihçileri Süleyman Zeki Bağlan ve Cemal Öztürk’ün anlatımıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Yaz boyunca Cumartesi günleri gerçekleştirilecek gezilere kayıtlar, her Pazartesi günü 09.00-09.30 saatleri arasında www.kultursanat.org adresinden yapılacak. 

Her gezi için kontenjan sayısı 30 kişi ile sınırlandırılırken, gezilere katılım için 16 yaşından büyük olma şartı aranıyor. "İstanbul Kültür Gezileri" kapsamında Topkapı Sarayı ve çevresi, Sultanahmet, Süleymaniye, Yıldız Sarayı, Fatih, Üsküdar ve Eyüp bölgelerinin tarihi ve kültürel zenginlikleri anlatılacak. Geziler 13 Haziranda Sultanahmet’te, 20 Haziranda Süleymaniye’de, 27 Haziranda da Fatih bölgelerinde gerçekleştirilecek. Geziler, Temmuz ve Ağustos aylarında da sürdürülecek. "İstanbul Kültür Gezileri" için kayıtlar başladı.