İşsiz Genç Kızdan Örnek Tavır

Sakarya’da, bir süre önce işsiz kalan genç kız, otobüs durağında bulduğu 4 bin liranın sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya’da, Amatör Süper Lig Play-Off takımlarından Hanlı Beldespor Antrenörü Çetin Çal, maç için geldikleri Adapazarı’nda, futbolcuların 4 bin liralık priminin bulunduğu zarfı, Gar Meydanı yakınındaki otobüs durağında düşürdü.

Parayı düşürdüğünü fark eden Çal, polise başvurdu.

Bu arada, otobüs durağına gelen 28 yaşındaki Seher Malçok, para dolu zarfı yerde buldu. Malçok, parayı, otobüs yolcularından birinin düşürmüş olması ihtimalini göz önünde bulundurarak duraktaki belediye otobüsü sürücüsüne verdi. Sürücü de parayı Ulaşım Daire Başkanlığına teslim etti. Daha sonra ulaşılan Hanlı Beldespor kulüp yöneticileri gelerek parayı teslim aldı.

Paranın kendilerine teslim edilmesini sağlayan Seher Malçok’a ulaşan kulüp yöneticileri, genç kızı yemekte ağırladı.

Takım oyuncularına maç öncesi dağıtılacak parayı düşürdüğü için üzüldüklerini ve maça üzgün çıktıklarını belirten Çal, Malçok’un davranışıyla üzüntülerinin sevince dönüştüğünü kaydetti.

Çal, “Seher Hanım, herkese örnek olacak asil bir davranış sergiledi. Üstelik iki ay önce işsiz kalmasına ve paraya ihtiyacı olmasına rağmen böyle bir davranış sergilemesi ders niteliğindedir. Hanlı Beldespor yöneticileri ve sporcuları adına kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adapazarı Belediyesine iş yapan taşeron bir firmada çalışırken iki ay önce iş akdi feshedilen Malçok ise kendisine ait olmayan paranın sahibine ulaşmasını sağladığı için mutlu olduğunu belirtti.

Malçok, “Zarf içinde parayı gördüğümde hiçbir şey düşünmeden yolculardan birinindir, diyerek şoföre verdim. Kim bilir kimin hangi ihtiyacı için bulundurduğu bir paraydı. Ben insanlık görevimi yaptım. İşsiz olmam önemli değil” diye konuştu.