Çavuşun Emri Askerleri Yaktı

Doğal Yaşam
Şanlıurfa’da bir uzman çavuşun iş bilmezliği az daha iki askerin canını alıyordu. Çavuş’un yanan kuyuya kurumuş otları zorla attırdığı iki asker ateşin büyümesiyle ölümden döndü. Elazığ Ka...
EMOJİLE

Şanlıurfa’da bir uzman çavuşun iş bilmezliği az daha iki askerin canını alıyordu. Çavuş’un yanan kuyuya kurumuş otları zorla attırdığı iki asker ateşin büyümesiyle ölümden döndü.

Elazığ Karakoçan‘da bir teğmenin, cezalandırmak için bir askere verdiği pimi çekilmiş el bombasının patlaması sonucu 4 askerin şehit olması ardından benzer bir olayda Şanlıurfa’da yaşandı. Şanlıurfa’da mantıksız şekilde cezalandırılan iki asker diri diri yanmaktan son anda kurtuldu. Habertürk’ün haberine göre; olay Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı‘nda gerçekleşti. Acemi eğitimlerini tamamlayarak 15 Ağustos’ta 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na gelen Adanalı er Osman Boran ile Ağrılı er Cüneyt îlgün, kuru otları toplamakla görevlendirildi. İddiaya göre Uzman Çavuş C.A., iki askere, askeri araca yüklenerek başka bir yere taşınan kuru otları, içinde ateş yanan kuyuya atmalarını istedi.

ARKADAŞLARI KURTARDI
İddiaya göre iki er, askeri aracın kuyuya çok yaklaştığını, otları atmaları halinde birden alevlerin yükselip aracın yanabileceğini söyledi. Buna öfkelenen Uzman Çavuş C.A., “Bizim işimizi bize mi öğretiyorsunuz, otları kuyuya atın, yemeğe gideceğiz daha” dedi. Verilen emir üzerine iki er, otları kuyuya atınca birden yükselen alevler askeri aracın brandasını tutuşturdu. Alevler arasında kalan erler kaçmaya çalışırken yangının sürdüğü kuyuya düştü. Diri diri yanmaktan arkadaşları sayesinde kurtulan erler Şanlıurfa Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı.

GENELKURMAY’A ŞİKAYET
Osman Boran’ın babası Halil ve annesi Keziban Boran, olayın kendilerine hastanedeki bir hizmetli tarafından telefonla bildirildiğini belirtti. Baba Halil Boran, “Oğlum ölümle mücadele veriyor hiçbir askeri yetkili bizi arayıp da ne olup bittiğini bildirmiyor. Kaza süsü verilmek isteniyor. Uzman çavuş çocuklarımızın yangın kuyusunda ölmeleri için adeta emir vermiş. Bu bir cinayete teşebbüstür” diyerek Genelkurmay Başkanlığı‘na ve Milli Savunma Bakanlığı‘na şikayet mektubunu postayla gönderdi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme