Bireysel Silahlanmaya Son Çağrısı!

Doğal Yaşam
Umut Vakfı; ateşli silahlarla yakınlarını kaybedenleri, bireysel silahlanmaya karşı olan ve tepki duyanları, bireysel silahlanmayı protestoya çağırıyor. 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde,...
EMOJİLE

Umut Vakfı; ateşli silahlarla yakınlarını kaybedenleri, bireysel silahlanmaya karşı olan ve tepki duyanları, bireysel silahlanmayı protestoya çağırıyor.

28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde, Taksim Meydanı’nda, saat 12:00’de başlayacak olan Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü’nde, ateşli silahlarla hayatını kaybedenler adına kırmızı halı üzerine bırakılacak ayakkabılar “bireysel silahlanmaya karşı” yürüyecekler…

Bireysel silahsızlanma bilincinin yurttaşlarda oluşması ve her yıl ortalama 3 bin kişinin hayatına mal olan bireysel silahlanma sorununa dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, Umut Vakfı tarafından 15 yıldır düzenlenen 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde bu yıl Sessiz Ayakkabılar 9. kez yürüyecekler… 15. kez ise Bireysel Silahsızlanma Günü Ödülleri sahiplerini bulacak.

Taksim Meydanı’nda, 28 Eylül, Pazartesi günü, saat 12:00’de başlayacak olan Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü, Umut Vakfı Kurucu Başkanı Nazire Dedeman’ın konuşmasıyla açılacak. ‘Silah Kanunu Tasarısı” Umut Vakfı İnceleme Komisyonu Toplantısı Sonuç Bildirgesi Deklarasyonu’nun ve Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın konuşmasının ardından pandomim gösterisi eşliğinde “Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü” yapılacak.

Volkan Severcan’ın gönüllü destek verdiği ve sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte, bireysel silahlanma mağdurları, duyarlı kişiler ve bireysel silahlanmaya karşı duranlar, genç pandomim sanatçılarının performansı ile birlikte, kırmızı halı üzerine bir çift ayakkabı ve/veya çiçek bırakarak bireysel silahlanmayı protesto edecekler.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme