Bayrampaşa Meksika’ya Kaçtı

Doğal Yaşam
Bayrampaşa Belediyesi Kurtuluş ve Fetih Etkinlikleri‘nin dün akşamki konukları İzlenme rekorları kıran Meksika Sınırı programının üç kafadarıydı. İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan ve Selahattin Yu...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediyesi Kurtuluş ve Fetih Etkinlikleri‘nin dün akşamki konukları İzlenme rekorları kıran Meksika Sınırı programının üç kafadarıydı.

İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan ve Selahattin Yusuf dün akşam saat 20.00’de Bayrampaşa Kültür Salonu’nda sevenleriyle bir araya geldiler.

Katılımcılarla samimi bir "muhabbet" gerçekleştiren üçlü "Meksika Sınırı"nı Bayrampaşa’ya taşıdı.

Söyleşinin açılışını adet olduğu üzere İsmail Kılıçarslan yaptı. Ardından söz alan Tarık Tufan bir ilk okul anısından yola çıkarak Meksika Sınırı ile yapmak istediklerinin kurgulanmış tanımlar, sınıflandırmalar ve sonradan giydirilmiş kimliklerden sıyrılıp herkesi ortak bir namusta birleşmeye çağırmak olduğunu ifade etti.

Selahattin Yusuf ise konuşmasında Türkiye’de yaşayan herkesin, çok derinlerde yerleşmiş olan zengin bir kültürü paylaştıklarını, bu kültürün ortak bir dil meydana getirdiğini söyledi.

1 saat süren söyleşinin ardından İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan ve Selahattin Yusuf hayranlarıyla birebir görüşüp bol bol fotoğraf çektirdiler.

Talha Uğurluel ile Fethin Bilinmeyenleri

Meksika Sınırı’nın ardından dün akşam saat 21.00’de Talha Uğruluel ile İstanbul’un Fethi konulu konferansı takip eden katılımcılar Fethe dair ayrıntıları, bilinmeyen yönleri dinlediler. Araştırmacı-Yazar Talha Uğurluel İstanbul’un Fethini fotoğraflar ve belgeler eşliğinde anlattı.

Sona Doğru…

Bayrampaşa Belediyesi Kurtuluş ve Fetih Etkinlikleri bugün ve yarın gerçekleşecek programlarla sona erecek.

Bugünkü program saat 16.00’da T.C Kültür Bakanlığı Türk Müziği Topluluğu Konseriyle başlayacak. 18.00’de ise Kuruluş adlı sinema filmi izlenebilecek. Saat 20.00’de Türk sinemasının önemli isimlerinden Yücel Çakmaklı ile gerçekleşecek söyleşinin ardından saat 21.00’de de Önder Bayır’ın Fetih ile Oluşan Medeniyet Hamlemiz konulu konferansı dinlenebilecek.

Medya Sponsorluğunu On5yirmi5.com’un yaptığı etkinliklerde son gün yarın. Cuma günü sabahın ilk ışıklarıyla Bayrampaşa Fatih Parkı’ndan Ayasofya’ya Fetih Yürüyüşü ile başlayacak olan son gün etkinlikleri 16.00’da yine Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonunda 120 filminin gösterimyle sürecek. 18.00’de gerçekleşecek olan Fetih Paneli’nin ardından 20.30’daki Fetih Konseriyle 11 günlük etkinlikler son bulacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme